Gmina Poświętne zaprasza!

Zagrali o Puchar Wójta Gminy Poświętne

W dniu 4 sierpnia 2019 r. na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Studziannie odbyła się druga edycja Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Poświętne. Organizatorami turnieju byli: Wójt Gminy Poświętne Michał Franas, Prezes Klubu Sportowego Poświętne Andrzej Kowalik oraz Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim reprezentowany przez Prezesa Stanisława Sipę. W rozgrywce sportowej mogły wziąć udział drużyny składające się z zawodników z roczników 2006 i młodszych.

Organizatorzy mieli przyjemność gościć na stadionie w Studziannie siedem drużyny z okolicznych gmin i miast. Z rozgrywkami wystartowano o godz. 10.00. Wszystkie drużyny w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy w których rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup oraz drużyny z drugich miejsc spotkały się w półfinałach. Ostatecznie w wielkim finale zagrały zespoły – Kwaleria Tomaszów Mazowiecki i gospodarze turnieju KS Poświętne. Mecz ten okazał się niezwykle zaciętym pojedynkiem. Po bezbramkowym remisie w regulaminowym czasie gry, o triumfie zdecydowała seria rzutów karnych. Tutaj lepsi okazali się gospodarze pokonując drużynę z Tomaszowa Mazowieckiego 3:1.

Ostateczna klasyfikacja turniejowa wyglądała następująco:
1. KS Poświętne 
2. Kawaleria Tomaszów Maz. 
3. RKS Rzeczyca
4. Relax Czerniewice
5. IKS Inowłódz
6. Olimpia Wola Załężna
7. MGKS Drzewica
8. Pilica Tomaszów Maz.

Nagrody zwycięzcom wręczyli: Michał Franas – Wójt Gminy Poświętne, Stanisław Sipa – Prezes OZPN w Piotrkowie Tryb., Adam Banasiak – zawodnik I ligowego Radomiak Radom, Kazimierz Wiechecki – Przewodniczący Rady Gminy Poświętne, Maciej Szufladowicz – Przewodniczący Komisji Edukacji i Sportu. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc drużyny otrzymały puchary oraz medale ufundowane przez organizatorów turnieju. Wszystkim drużynom zostały natomiast wręczone pamiątkowe dyplomy.

Przyznano również nagrody indywidualne:
• król strzelców turnieju - Dominik Indrychowski IKS Inowłódz (4 bramki);
• najlepszy bramkarz - Adam Wiktorowicz Olimpia Wola Załężna;
• najładniejsza bramka - Jakub Kacprzak Pilica Tomaszów Maz.;
• nagroda specjalna - Hubert Tomczyk Pilica Tomaszów Maz.

Wśród zawodników wszystkich drużyn wybrani zostali również ci najlepsi:
• Wiktor Szymański KS Poświętne
• Maka Gudaniec Kawaleria Tomaszów Maz.
• Michał Socha RKS Rzeczyca
• Martyna Rybak Relax Czerniewice
• Piotr Komar IKS Inowłódz
• Miłosz Mieszczankowski Olimpia Wola Załężna
• Bartłomiej Kuc MGKS Drzewica
• Maksymilian Dumin Pilica Tomaszów Maz.

Zwycięzcy turnieju – KS Poświętne – zagrali w składzie: Michał Lipski, Piotr Kowalik, Michał Kacprzak, Wiktor Szymański, Julian Dróżdż,  Szymon Kózka, Adam Piątkowski, Artur Kacprzak, Łukasz Sobczyk, Krystian Pacocha, Monika Sobczyk, Oliwia Kośka. Trener drużyny: Andrzej Kowalik.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =