Gmina Poświętne zaprasza!

Wyróżnienia dla strażaków oraz młodych piłkarzy

W sali konferencyjne Urzędu Gminy odbyły się dwa spotkania z wójtem Michałem Franasem. Podczas pierwszego z nich  z rąk gospodarza gminy specjalne podziękowania za wykazane zaangażowanie, profesjonalizm i empatię otrzymali: grupowe - druhowie jednostki OSP Gapinin oraz indywidualne - druh OSP Poświętne Mateusz Badura. Drugie ze spotkań poświęcone było sukcesowi juniorów KS Poświętne odniesionemu podczas Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym przez LKS „Luciążanka - Przygłów” .

W spotkaniu włodarza gminy z druhami OSP oprócz zainteresowanych uczestniczył również komendant gminny OSP Daniel Szczepaniak. Specjalne podziękowania oraz dyplomy związane były z wzorową postawą druhów jaką okazali w ostatnim miesiącu minionego roku. Druhowie OSP Gapinin przeprowadzili brawurową akcję ratunkowo-gaśniczą na moście w Gapininie, na którym zapalił się jeden z wagonów składu kolejowegoi. Tylko dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków udało się uniknąć strat materialnych, a przede wszystkim wielkiego niebezpieczeństwa dla pasażerów pociągu. Wielkim bohaterstwem i empatią okazał się też druh jednostki OSP Poświętne Mateusz Badura ze Studzianny, który podjął indywidualną akcję ratunkową dostrzegając w trakcie jazdy samochodem wypadek drogowy. 

Wyrazy podziękowań spotkały również młodych piłkarzy będących juniorami Klubu Sportowego Poświętne, którzy zajęli II miejsce podczas Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej w Przygłowie. Z młodymi mieszkańcami gminy Poświętne w spotkaniu z władzami gminy uczestniczył również ich starszy opiekun – Bartłomiej Szporak, który odebrał wyróżnienie klubowe. Każdy z zawodników otrzymał również indywidualne wyróżnienia w postaci pamiątkowych dyplomów oraz okolicznościowy upominek. W trakcie spotkania nie zabrakło czasu na rozmowę z wójtem Michałem Franasem o dalszej perspektywie rozwoju klubu, a w szczególności sekcji juniorskiej.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =