Gmina Poświętne zaprasza!

Władze Gminy Poświętne oddały hołd kapralowi Tomaszowi Jurze

20 kwietnia przypada 14. rocznica śmierci kpr. Tomasza Jury z Poświętnego, który zginął podczas misji w Iraku. Jak każdego roku oddano hołd i cześć Jego pamięci.

Ten dzień wpisał się w ważną kartę tak dla władz gminnych, jak i samych mieszkańców, którzy od 2007 roku, w którym poległ kpr. Tomasz Jura, niezmiennie pamiętają o bohaterskiej odwadze i jego dzielności.

Tego dnia wójt Gminy Poświętne Michał Franas wraz z wiceprzewodniczącym Rady Gminy, radnym z rodzinnej miejscowości poległego żołnierza Bogdanem Kacprzakiem oraz sołtysem Studzianny Leszkiem Sobczykiem, oddali hołd i zapalili znicz przy tablicy upamiętniającej tragicznie zmarłego żołnierza. Pamiątkowa tablica znajduje się przy kompleksie rekreacyjno-sportowym w Studziannie, która od 2010 roku nosi imię kaprala Tomasza Jury. Władze samorządowe odwiedziły również cmentarz parafialny, gdzie spoczywa Tomasz Jura.

Tomasz Jura urodził się 12 czerwca 1982 roku, od najmłodszych lat ćwiczył i grał w Klasztornej Orkiestrze Dętej „Bazylikon”. Swoją służbę wojskową rozpoczął w 2004 roku. Służył na stanowisku celowniczego karabinu maszynowego w 3 szwadronie 7 batalionu 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Podczas VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku. Poległ podczas patrolu 20 kwietnia 2007 roku w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego w Iraku. Pośmiertnie został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego, zaś przez Ministra Obrony Narodowej został mianowany na stopień kaprala.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =