Gmina Poświętne zaprasza!

Wigilia dla seniorów

Przedświąteczny okres to czas radosnego wyczekiwania. W tych dniach kierujemy swe myśli ku naszym bliskim – rodzinom i krewnym, ale też ku osobom starszym, samotnym, potrzebującym naszego wsparcia, opieki oraz uwagi. Dlatego też już po raz kolejny w naszej gminie zostało zorganizowane wigilijne spotkanie dla seniorów, osób samotnych i schorowanych.

Wigilijna uroczystość odbyła się w dniu 17 grudnia 2019 roku w Lokalu „Rancho” w Stefanowie. W świątecznej atmosferze przy wspólnym stole spotkali się seniorzy z gminy Poświętne, Wójt Gminy Michał Franas, Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Wiechecki, Sekretarz Gminy Maria Grzybek, Proboszcz Parafii w Studziannie ks. Jerzy Cedrowski, Przewodniczący Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Zdzisław Serafin, Przewodniczący komisji stałych RG, oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Spotkanie wigilijne rozpoczęło się jasełkami bożonarodzeniowymi, które przygotowały i zaprezentowały dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brudzewicach. Piękny występ uczniów i przedszkolaków dostarczył wielu wzruszeń. Po zakończonym występie Wójt Gminy Poświętne Michał Franas przywitał wszystkich, składając najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2020. Ksiądz Proboszcz poświęcił opłatek, a następnie złożono sobie tradycyjne życzenia.
Uczestnicy spotkania łamiąc się opłatkiem, składali sobie nawzajem życzenia radosnych i spokojnych Świąt. Następnie podane zostały na stół tradycyjne potrawy wigilijne. Zebrani goście spędzili czas na wspólnych rozmowach i kolędowaniu, które wprowadziło wszystkich w klimat świąt Bożego Narodzenia.
Na zakończenie wszystkim gościom wręczone zostały pięknie ozdobione, kolorowe kartki świąteczne własnoręcznie wykonane przez dzieci ze szkół w gminie.
Dla większości naszych gości spotkanie wigilijne było najważniejszym wydarzeniem w mijającym roku – wspólne rozmowy, życzenia, opłatek oraz kolędowanie sprawiły, iż zapomnieli oni o swoich problemach, chorobie czy samotności.
Wigilia dla Seniorów z gminy Poświętne została zorganizowana przez: Wójta Gminy Poświętne, Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poświętnem.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =