Gmina Poświętne zaprasza!

Trwa budowa boiska w Gapininie

Mieszkańcy gminy Poświętne oraz turyści odwiedzający nadpiliczne miejscowości niebawem będą mogli korzystać z wielofunkcyjnego boiska, które powstaje w Gapininie. Prace tego obiektu są już na półmetku. To ogromny powód do radości. Będzie to miejsce do rekreacji i wypoczynku, które umożliwi uprawianie różnych dyscyplin sportu, między innymi piłki siatkowej, ręcznej, a także tenisa ziemnego.

Całkowita wartość tej inwestycji to 187 tys. zł. Udało się jednak pozyskać część środków. Jeszcze jesienią 2020 r. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przyznał dofinansowanie gminie Poświętne w wysokości 92 572 zł na zadanie pn. „Budowa miejsca rekreacji i wypoczynku w miejscowości Gapinin-Kolonia”. Środki te pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pozyskano je za pośrednictwem Stowarzyszenia Dolina Pilicy. Inwestycja obejmuje budowę boiska o wymiarach 26 x 13 metrów o nawierzchni poliuretanowej wraz z niezbędnym wyposażeniem. Znajdą się tam między innymi ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, czy stół do gier.
Tę nadpiliczną miejscowość odwiedza wielu turystów, zatem powstające boisko spełni oczekiwania nie tylko mieszkańców. Warto odnotować, że jest to już kolejny etap rozbudowy bazy rekreacyjno-sportowej na terenie gminy Poświętne.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =