Gmina Poświętne zaprasza!

Święto Pieczonego Ziemniaka w Brudzewicach

Tak jak już przyjęło się od kilku lat, październik w Gminie Poświętne rozpoczął się od szkolnego, a zarazem rodzinnego festynu w Brudzewicach „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Inicjatywa, która na stałe wpisała się w kalendarz gminnych wydarzeń, kolejny już raz przyciągnęła uczniów, rodziców jak i wielu gości. Rodzinna sympatyczna atmosfera oraz liczne atrakcje niewątpliwie sprzyjały integracji i dobrej zabawie wielu pokoleń mieszkańców gminy Poświętne. Organizacja tegorocznej edycji Święta Ziemniaka była częścią realizowanego grantu sołeckiego pozyskanego wspólnie przez sołectwa Brudzewice i Brudzewice Kolonia ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.

Wydarzenie rozpoczęła dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Elżbieta Grzegorska, która powitała przybyłych uczniów, rodziców, nauczycieli jak i zaproszonych gości na czele z władzami gminy Poświętne – wójtem Michałem Franasem, przewodniczącym Rady Gminy Poświętne Kazimierzem Wiecheckim oraz sekretarz gminy Marią Grzybek. 

Rozpoczynając wydarzenie swe słowa do przybyłych mieszkańców gminy skierował wójt Michał Franas. Życząc wszystkim wspaniałej zabawy w duchu integracji oraz rekreacji włodarz gminy podkreślił istotę oraz znaczenie dla rozwoju miejscowej szkoły zrealizowanej w obecnym roku termomodernizacji budynku szkoły wraz z remontem jej wnętrza. Inwestycja została wykonana przy ogromnym udziale pozyskanych środków zewnętrznych tj. budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Po oficjalnym otwarciu wydarzenia na wszystkich czekały wspaniałe występy dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego oraz pyszne potrawy z ziemniaków przygotowane przez rodziców. Był to jednak dopiero początek zabawy, która upływała wszystkim w niezwykle przyjaznej i sympatycznej atmosferze.

Nie zabrakło przy tym wielu innych atrakcji jak np.: zabaw z animatorami, dmuchanych zjeżdżalni i torów przeszkód, fotobudki,  waty cukrowej.  Była również bardzo ciekawa wystawa prac z ziemniaka wykonana przez uczniów szkoły. Nie mogło też zabraknąć chwil rodzinnej rywalizacji rozrywanej w konkurencjach sprawnościowych. Wszyscy uczestnicy konkursów jak i najmłodsi uczniowie zostali nagrodzeni przez wójta Michała Franasa oraz dyrektor Elżbietę Grzegorską nagrodami i upominkami.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =