Gmina Poświętne zaprasza!

Sukces Pań z Dęby i Buczku

XXI edycji Konkursu na Plastykę Zdobniczo-Obrzędową Powiatu Opoczyńskiego przyniosła sukces dla biorących w nim udział Pań z KGW w Dębie i Buczku. Jury konkursowe doceniło kunszt i zdolności artystyczne mieszkanek gminy Poświętne w zakresie tradycyjnego wykonywania  palm wielkanocnych. Pani Julianna Jurek z Dęby zajęła II miejsce, natomiast Panie Maria Milczarek i Aniela Wojton uplasowały się na III miejscu. Na uroczystym podsumowaniu konkursu, które odbyło się w dniu 4 kwietnia 2019 r. w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy gminę Poświętne reprezentowała wójt Michał Franas.

Przedmiotem tegorocznej edycji Konkursu były do wyboru cztery dziedziny: pisanki opoczyńskie, palmy wielkanocne, wycinanki oraz rekwizyty wielkanocne dyngusiarzy. Prace biorące udział w konkursie wykonywane były podczas dwudniowych warsztatów wytwórczości ludowej, które w tym roku odbyły się w dniach 12 i 13 marca 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Opocznie.

W konkursie na wykonywanie palm wielkanocnych udział wzięło 61 osób,  prezentujących bardzo wysoki i wyrównany poziom artystyczny. Wśród uczestników znalazły się również mieszkanki Gminy Poświętne oraz członkinie KGW z Dęby i Buczku – Julianna Jurek, Maria Milczarek i Aniela Wojton. Reprezentująca gospodynie z Dęby pani Julianna zdobyła II miejsce, natomiast panie Maria i Aniela z Buczku solidarnie – III.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =