Gmina Poświętne zaprasza!

Sukces naszych uczniów!

W dniu 25 października w Zespole Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie odbyła się już XIV edycja konkursu kierowanego do klas drugich szkoły podstawowej „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa” organizowana w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Gminę Poświętne reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Poświętnem: Zofia Korycka oraz Aleksander Szporak. Wśród 21 startujących drużyn powiatu opoczyńskiego młodzi mieszkańcy gminy zajęli zaszczytne I miejsce.

Uczestnicy mieli do rozwiązania test wiedzy składający się z 15 pytań dotyczących bezpieczeństwa w domu, w szkole, na ulicy. Drugim elementem rywalizacji była konkurecja sprawnościowa, którą stanowił  tor przeszkód zbliżony do tego, który wykonują kandydaci do Policji. Uczniowie z Poświętnego wykazali się dużą wiedzą oraz imponującą sprawnością fizyczną. Zwycięska para otrzymała puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Do konkursu drużynę przygotowała wychowawczyni pani Grażyna Łuczyńska i nauczyciel wychowania fizycznego pani Renata Fiderek.

Sukces ten zmotywował Zosię i Olka do jeszcze większej pracy, aby 22 listopada na eliminacjach wojewódzkich w Łodzi, gdzie będą reprezentować powiat opoczyński zająć wysokie miejsce.

Na eliminacje wojewódzkie wraz ze zwycięskim duetem pojedzie cała druga klasa kibicować swojej drużynie, a jednocześnie weźmie udział w konkursie „Super Kibice 2019”.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =