Gmina Poświętne zaprasza!

Spotkanie w sprawie organizacji Dnia Pamięci o mjr Hubalu

W dniu 2 kwietnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Poświętne odbyło się spotkanie poświęcone organizacji w Anielinie uroczystości pn. „Dzień Pamięci o mjr Hubalu”. W roku obecnym wydarzenie odbędzie w niedzielę 28 kwietnia, a jego początek przewidziany jest na godzinę 10.00. Głównymi organizatorami tak jak w latach poprzednich będą: Starostwo Powiatowe w Opocznie, Gmina Poświętne oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych. Swój udział w organizacji i realizacji przedsięwzięcia będą mieli również: żołnierze, policja, harcerze, ułani czy strażacy. Uroczystości odbędą się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Poświętne Michał Franas, zastępca komendanta KPP w Opocznie mł. insp. Wojciech Dworak, naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Opocznie insp. Robert Wojciechowski, przedstawiciel Nadleśnictwa Opoczno Mateusz Sarleja, leśniczy Marek Drożdż, pracownik Starostwa Powiatowego Wiesław Turek oraz przedstawiciele Wojska Polskiego z Jednostki w Tomaszowie Mazowieckim.

W tym roku organizatorzy przewidują możliwość podwożenia przybyłych gości na uroczystość z parkingów do Szańca mjr Hubala. Zarówno starostwo powiatowe, jak i gmina Poświętne zapewnią specjalnie oznakowane pojazdy (busy).

Organizatorzy przewidują nie tylko podwożenie z parkingów, ale także grochówkę dla wszystkich. Ustalono również, że szczególnie zależy wszystkim, by w tych uroczystościach uczestniczyła większa liczba młodych ludzi. Organizatorzy czynią starania by dotrzeć do jak największej liczby uczniów, młodzieży, której chcą przekazywać wartości patriotyczne, m.in. właśnie przy okazji tego typu uroczystości, jak rocznica bohaterskiej śmierci mjr Hubala. 

 
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =