Gmina Poświętne zaprasza!

Seniorzy z Poświętnego na Wojewódzkich Dniach Seniora

Piękna słoneczna pogoda oraz pełni energii i radości Seniorzy z województwa łódzkiego, a w tym również z gminy Poświętne. Tak krótko można podsumować obchody Wojewódzkich Dni Seniora, które odbyły się w minioną sobotę  (31.08.2019) w Piotrkowie Trybunalskim. Uroczystości w trakcie których nie zabrakło zarówno gości jak i wielu seniorskich zespołów i kabaretów ubogacił również występ Koła Gospodyń Wiejskich z Dęby (gm. Poświętne). Muzyczno-wokalny program wraz z skeczem urzekł wielu uczestników, a w tym również wicemarszałka województwa łódzkiego Zbigniewa Ziembę. Seniorom z gminy Poświętne podczas obchodów towarzyszyli: wójt Michał Franas, gminna przewodnicząca KGW Urszula Twaróg i dyrektor GOK Łukasz Glimasiński.

Wojewódzkie Dni Seniora to inicjatywa samorządu województwa łódzkiego, która od początku powstania cieszy się dużym zainteresowaniem seniorów. Stąd w oczywisty sposób na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć również przedstawicieli gminy Poświętne. Tak jak rok temu podczas obchodów święta seniorów, które odbyło się w Skierniewicach tak również w roku obecnym przygotowaną część artystyczną ubogacił występ Koła Gospodyń Wiejskich z Dęby. Panie wspierane przez instrumentalistów – Czesława Koneckiego, Józefa Gąbińskiego oraz Agnieszkę Matuszczak – wykonały kilka pieśni i przyśpiewek ludowych. Ponadto specjalnie  na ten dzień przygotowany został skecz ujmujący w humorystyczny sposób świat życia codziennego polskich emerytów. Cały występ został nagrodzony wielkimi brawami i licznymi okrzykami.

Przygotowany przez KGW Dęba program artystyczny nie umknął również uwadze obecnemu na uroczystościach wicemarszałkowi województwa łódzkiego Zbigniewowi Ziębie. Oprócz wielu słów uznania i gratulacji jakie marszałek skierował do występujący pań i panów, nie zabrakło również czasu na wspólną pamiątkową fotografię.

Oprócz KGW Dęba na scenie wystąpiło 11 innych zespołów, kabaretów oraz artystów amatorów  z niemal całego województwa. Wszyscy mogli również podziwiać przygotowane przez różne instytucje oraz podmioty wystawy prezentujące działalność ruchów seniorskich.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =