Gmina Poświętne zaprasza!

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny Programu Czyste Powietrze

Wójt Gminy Poświętne informuje, że 18 lutego 2019 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego rządowego priorytetowego Programu Czyste Powietrze. Punkt dla beneficjentów Programu Czyste Powietrze znajduje się w Starostwie Powiatowym w Opocznie, pokój nr 100, (I piętro).

Konsultacji udziela doradca energetyczny – pracownik WFOŚ i GW w Łodzi w każdy poniedziałek będący dniem roboczym w godz. 9.00 - 14.00. Docelowo, po przeszkoleniu doradcy miejscowego punkt będzie przyjmował interesantów dwa razy w tygodniu, w poniedziałek i we czwartek w godzinach 7.30 – 15.30 (już od kwietnia b.r.).

Podczas konsultacji będzie można dowiedzieć się m.in. jakie zadania mogą być dofinansowane, jakie progi dofinansowania obowiązują i gdzie należy złożyć wnioski. Informacje będą udzielane osobom, które dopiero zamierzają złożyć wniosek oraz osobom, które taki wniosek wypełniają.

Program Czyste Powietrze ma na celu zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Warunki podstawowe dla ubiegających się o dotację to:
- dla budynków istniejących: wymiana starego pieca/kotła na paliwo stałe na nowe źródło ciepła spełniające wymagania programu.
- dla budynków nowo budowanych: zakup i montaż nowego źródła ciepła spełniającego wymagania programu.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Dotacje i pożyczki będą udzielane za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =