Gmina Poświętne zaprasza!

Proekologicznie spotkanie w GOK-u z okazji Dnia Ziemi

Z okazji przypadającego na 22 kwietnia Światowego Dnia Ziemi w Gminnym Ośrodku Kultury w Poświętnem odbyło się spotkanie z uczniami miejscowej Szkoły Podstawowej. Z oczywistych względów tematyka zajęć dotyczyła promowania postaw proekologicznych wśród młodych mieszkańców gminy. Nie obyło się zatem bez dyskusji o tym co każdy może zrobić dla czystości i ochrony środowiska naszej planety, a także zajęć propagujących segregację odpadów, ich recykling oraz upcykling.

Po wprowadzeniu przez dyrektora GOK-u Łukasza Glimasińskiego w tematykę i program spotkania uczniowie obejrzeli krótki film animowany uczulający na problemy powstawania odpadów i właściwego z nimi postępowania. Był to swoisty wstęp do ciekawej dyskusji z młodymi mieszkańcami gminy dotyczącej spraw ochrony środowiska, dbałości o zasoby naturalne naszej planety oraz racjonalnego ich wykorzystywania. Z czasem dyskusja przeszła na grunt lokalny i to co każdy z młodych uczniów może zrobić na rzecz czystości i porządku wspólnego otoczenia, a także właściwego postępowania z powstałymi odpadami.

Po długiej i wartościowej rozmowie z uczniami, w ramach promocji proekologicznych działań jakim są recykling i upcykling, goście ośrodka kultury wykonali z papierowych rolek różne formy podręcznych organizerów na swe szkolne przybory (długopisy, kredki, ołówki, pisaki itp.). Zadanie to dostarczyło wszystkim wiele radości, ale również ciekawych inspiracji. W tworzeniu autorskich wzorów organizerów ograniczeniem dla uczniów okazała się tylko ich fantazja.

Po pracy przyszedł na konkurs segregacji odpadów. Każdy z uczestników losował inny rodzaj odpadów, który musiał przyporządkować do odpowiedniej frakcji systemu organizacji. Oczywiście konkurs nie mógł się obyć bez słodkich niespodzianek, które były nagrodą dla wszystkich uczestników spotkania.

Organizatorzy dziękują za współpracę przy realizacji spotkania opiekunce grupy pani Katarzynie Tokarskiej.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =