Gmina Poświętne zaprasza!

Poświętne pożegnało swojego kapłana

W piątek 17.07.2020 r. w bazylice Matki Boskiej Świętorodzinnej w Studziannie, rodzina, przyjaciele, duchowni z całego kraju, parafianie, władze gminy Poświętne wraz z pracownikami Urzędu Gminy, przedstawiciele władz powiatowych i wojewódzkich pożegnali zmarłego ks. Jacka Cedrowskiego – Filipina, związanego przez długie lata z parafią w Studziannie, wieloletniego katechetę, zawsze pogodnego i uśmiechniętego kapłana, oddanego przyjaciela gminy Poświętne i jej mieszkańców.

Mszę św. w intencji ks. Jacka koncelebrowali ks. bp. Piotr Tuszyński – biskup pomocniczy diecezji radomskiej oraz ks. bp. Ireneusz Pękalski – biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej.
Homilię wygłosił ks. Mirosław Prasek – Prokurator Krajowy Księży Filipinów, który we wzruszających słowach przypomniał kapłańską drogę ks. Jacka, od momentu wyświęcenia w Tarnowie, poprzez wieloletnią posługę w Zgromadzeniu Księży Filipinów, z którym związał swoją duchową i kapłańską drogę zmarły ks. Jacek, przyczyniając się do tworzenia historii parafii, aż do posługi w parafii w Bełchatowie.
Na zakończenie nabożeństwa – tuż przed udzieleniem błogosławieństwa – głos zabrali duchowni: bp. Ireneusz Pękalski, ks. proboszcz Antoni Pietras – proboszcz parafii Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy w Bełchatowie, ks. Jerzy – brat zmarłego ks. Jacka, który podziękował licznie zebranym na mszy żałobnej za modlitwę po wypadku, a po śmierci swojego brata, za słowa wsparcia i modlitwę. Głos zabrał również wójt gminy Poświętne – Michał Franas, który w podniosłych słowach pożegnał ks. Jacka, w imieniu własnym i obecnych na mszy mieszkańców gminy:
„(…) Żegnamy dzisiaj Kapłana, ulubionego przez młodzież Katechetę, wspaniałego inicjatora i organizatora wycieczek, dzięki którym nasi uczniowie mogli poznawać nie tylko swój kraj ale także Europę.
Ksiądz Jacek dzielił się z wszystkimi uśmiechem i pozytywną energią, nigdy nie odmawiał pomocy, chociaż nie zawsze to dobro wracało do niego, on starał się z pokorą przyjmować wszelkie trudności.
Ostatni raz widzieliśmy się zaledwie kilkanaście dni temu, wówczas na pożegnanie podając mi dłoń powiedział „do zobaczenia Michał”, dzisiaj to śp. księdza do zobaczenia nabrało zupełnie innego wymiaru. Dzisiaj to My -  w imieniu całego Samorządu Gminy Poświętne i mieszkańców mówimy Tobie – Dziękujemy i do zobaczenia…
Mówią to Twoi ukochani uczniowie, koleżanki i koledzy nauczyciele, byli i obecni dyrektorzy szkół z którymi współpracowałeś, pracownicy Urzędu Gminy, placówek kultury i jednostek podległych.
Do zobaczenia mówią Radni, Sołtysi, Strażacy Ochotnicy, Orkiestranci, Koła Gospodyń, mówią to Wszyscy Parafianie, mieszkańcy gminy Poświętne i Przyjaciele.
Czekaliśmy na Ciebie kilka lat, nie takiego powrotu spodziewaliśmy się, dzisiaj jesteś i pozostaniesz z nami już na zawsze w swojej wybranej i ukochanej parafii w Studziannie.
Spoczywaj w Pokoju.”

Po zakończeniu nabożeństwa pogrzebowego trumnę z ciałem ks. Jacka odprowadzono na  miejscowy cmentarz parafialny i pochowano w grobowcu ks. Filipinów.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =