Gmina Poświętne zaprasza!

Poświętne na filmowo

Wszystkim ludziom interesującym się historią naszego regionu znane jest bogate dziedzictwo filmowe gminy Poświętne. Władze gminy wraz ze Stowarzyszeniem „Poświętne – Nakręcona Gmina” mają kolejny pomysł na popularyzację tychże walorów turystycznych swego samorządu. Ku temu ma służyć realizacja grantu pn. „Utworzenie filmowych punktów turystyczno-informacyjnych dla mieszkańców i gości Gminy Poświętne”, który zostanie w całości sfinansowany  w ze środków LGD Dolina Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim w ramach projektu grantowego z turystycznym akcentem rozwojowym.

W ramach realizowanego grantu, którego wartość całkowita wynosi 40 989,00 zł powstaną trzy punkty turystyczno-informacyjne dla mieszkańców i gości Gminy Poświętne. W każdym z nich zlokalizowane będą elementy, które pozwolą na zapoznanie się z ofertą turystyczną gminy Poświętne oraz zapewnią dogodny postój dla turystów.
 
Pierwszy punkt turystyczny zlokalizowany będzie w Poświętnem obok zabytkowego Zespołu Kościoła Cmentarnego p.w. św. Józefa. Znajdą się tam następujące elementy: tablica filmowo -informacyjna o wym. 2 x 1,2 m, stojak na rowery, kosz na śmieci oraz donica betonowa sześciokątna z kwiatami. Drugi punkt turystyczny powstanie obok budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Poświętnem, gdzie stanie z kolei: altana ogrodowa wraz z wyposażeniem, na której zamieszczone będą również tablice filmowo-informacyjne i pozostała mała architektura rekreacyjna. Ostatni punkt turystyczny zlokalizowany będzie obok placu Zespołu Klasztornego Filipinów. Tak jak w przypadku poprzednich nie zabraknie tutaj tablic informacyjnych, stojaków na rowery czy koszy na śmieci.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =