Gmina Poświętne zaprasza!

Podsumowali "Aktywne Ferie"

Piątek 22 lutego 2019 r. z racji na kończący się czas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży  w województwie łódzkim był dobrą okazją do podsumowania akcji „Aktywne Ferie” zorganizowanej wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Bibliotekę Publiczną w Poświętnem. Jak sama nazwa wskazuje celem realizacji cyklu zajęć była przede wszystkim aktywizacja ruchowo-rekreacyjna oraz artystyczna młodych mieszkańców gminy Poświętne. Ostatniego dnia zajęć nie mogło zabraknąć tradycyjnych już dyplomów i upominków, które wręczyli specjalni goście w osobach: wójta Michała Franasa, sekretarz gminy Marii Grzybek, przewodniczącego Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Zdzisława Serafina.

W trakcie pierwszej części zajęć  uczestnicy wykonali stronice do pamiątkowej kroniki zakończonych ferii, które zostały okraszone fotografiami, wspomnieniami i komentarzami do zrealizowanych w tym okresie spotkań i rożnych aktywności.

Następnie  włodarz gminy w asyście pozostałych gości spotkania oprócz stosownych  gratulacji wręczył wszystkim dzieciom również  pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Za przygotowanie ciekawej oferty zajęć i spotkań podczas ferii zimowych również same gminne instytucje kultury zostały wyróżnione. Zaproszeni goście przekazali na ręce kierownictwa instytucji planszowe gry edukacyjne, ufundowanych ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, które będą od tej pory na wyposażeniu miejsc tak chętnie odwiedzanych przez dzieci i młodzież. Jak się okazało prezent był bardzo trafiony, bowiem zainspirowało to dzieci do szybkiego przeprowadzenia rozgrywek stolikowych.

Tydzień zajęć w GOK-u i Bibliotece upłynął pod znakiem ciekawych aktywności i spotkań, do których zapewne należał również warsztaty mydlarskie jak i dzień tęczowych animacji. W trakcie wspomnianych warsztatów powstały wielokształtne, wielobarwne i niezwykle wonne mydła oraz kule solne do kąpieli. Wytwarzanie w warunkach domowych takich małych dzieł dostarczyło dzieciom i młodzieży wiele radości, ale również ogromnej satysfakcji. Równie radosny okazał się dzień spędzony z animatorką. Taniec,  zamykanie w mydlanej bańce, tworzenie balonikowych różności czy pokonywanie tunelu oraz konkurs przechodzenia pod poprzeczką to tylko niektóre z wielu animacji w jakich mogły uczestniczyć najmłodsi i nie tylko. Niewątpliwie było dużo rozrywki, ruchu i śmiechu, a nade wszystko dobrej zabawy.

Zdecydowanie inny klimat miało  spotkanie z płk Marianem Zachem, który nie tylko przedstawił swoje prywatne zbiory militariów, ale również przeprowadził wśród uczestników ciekawą lekcję patriotyczną. Ten honorowy mieszkaniec Gminy Poświętne w bardzo barwny i niezwykle plastyczny sposób opowiedział o dziejach polskiego oręża, a w szczególności przybliżył czasy II wojny świtowej oraz działalności oddziału mjr Hubala na czele z jego dowódcą. Zainteresowanie, które podczas tego niecodziennego spotkania z płk Zachem okazali uczestnicy spotkania dowodzi, że również w czasie wolnym od zajęć szkolnych można realizować inicjatywy edukacyjne.

Na koniec warto jeszcz wspomnieć o "Strefie Zabawy", która została zorganizowana 20 lutego br. w sali gimnastycznej SP w Poświętnem w ramach aktywizacji sportowo-ruchowej dzieci i młodzieży to inicjatywa wójt gminy Poświętne oraz Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Podobnie jak w latach ubiegłych dmuchane zjeżdzalnie i place zabaw cieszyły się największym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Po raz pierwszy akacja odbyła się w 2017 roku i już trzeci rok z rzędu.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =