Gmina Poświętne zaprasza!

Piknik Rodzinny w Buczku

W sobotnie popołudnie 21 września 2019 roku w miejscowości Buczek (gm. Poświętne) przy miejscowym placu zabaw odbył się piknik rodzinny. W ramach wspólnej rekreacji i integracji lokalni mieszkańcy jak i przybyli goście mieli okazję podsumować realizację grantu sołeckiego pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej – miejsca spotkań i integracji mieszkańców sołectwa Buczek”. Podczas tego sympatycznego wydarzenia skierowanego do całych rodzin nie zabrakło wielu atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i osób dorosłych. W wydarzeniu uczestniczyły władze gminy Poświętne – wójt Michał Franas oraz sekretarz gminy Maria Grzybek.

Rzeczą oczywistą jest, że przy okazji pikniku rodzinnego nie może zabraknąć gier, zabaw i innych atrakcji dla tych najmłodszych jak i starszych uczestników. Nie inaczej też było w sobotnie popołudnie w Buczku. Dmuchana zjeżdżalnia i plac zabaw, malowanie twarzy, puszczanie wielkich baniek mydlanych, sztafety sportowe, zabawy z limbo oraz chustą animacyjną – to tylko niektóre z elementów programu pikniku. Wszystkich atrakcji było zdecydowanie więcej, a prowadzące blok gier i zabaw panie animatorki zaprosiły do wspólnej rekreacji również obecne osoby dorosłe. Nie zabrakło zatem międzypokoleniowego przeciągania liny czy konkursu sprawdzającego refleks. W efekcie pomimo, iż słońce tylko chwilami przedzierało się swymi promienie przez gęste chmury, to same twarze dzieci były cały czas rozpromienione, a uśmiech z nich nie znikał nawet na chwilę.

Innym nierozłącznym elementem pikniku, którego również nie zabrakło w Buczku były smaczne i różnorodne potrawy z grilla. Oprócz kiełbasek i kaszanki organizatorzy serwowali również kurczaka oraz rożne dodatki. Dla dzieci przygotowany został również dodatkowy stolik z przekąskami i napojami. Wszystkim przygrywał miejscowy zespół muzyczny, który poprowadził aż do godzin nocnych zabawę taneczną na tradycyjnych dechach.

Głównymi organizatorami wydarzenia byli: wójt Michał Franas, sołtys wsi Buczek Barbara Tomczyk oraz radny RG Poświętne Bogusław Czyżowicz.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =