Gmina Poświętne zaprasza!

Piknik Profilaktyczny w Poświętnem połączony z Dniem Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka, w miniony piątek 31 maja 2019 r. przy Szkole Podstawowej w Poświętnem im. Jana III Sobieskiego odbył się tradycyjny już dla wszystkich uczniów z terenu Gminy Poświętne Piknik Profilaktyczny. Wzorem lat ubiegłych ten świąteczny dzień wypełniony był licznymi atrakcjami zarówno dla najmłodszych jak i starszej młodzieży szkolnej. Częścią pikniku był udział uczniów w prezentacji zawodników oraz  starcie XIV Wyścigu Kolarskiego Majora Hubala. To właśnie w centrum Poświętnego tuż po rozpoczętej rywalizacji kolarskiej miał miejsce finał święta dzieci - wręczenie nagród i wyróżnień dla laureatów konkursów, zawodów sportowych i sprawnościowych.

Wśród wielu zaplanowanych na ten dzień ciekawych wydarzeń znalazła się  prezentacja najnowszego nabytku OSP KSRG Poświętne – średniego pojazdu ratowniczo-gaśniczego  z pełnym wyposażeniem. Nie tylko zupełnie nowy wóz strażacki cieszył się zainteresowaniem uczniów bowiem wielu z nich uczestniczyło w grach, zabawach i konkursach zorganizowanych przez animatorów. Do tego należy dodać jeszcze moc rozrywki na  dmuchanej zjeżdżalni, urządzeniu do wspinaczki czy sprawdzania celności uderzeń piłką. Dla wszystkich uczestników pikniku rodzice wraz z dyrekcją szkoły przygotowali regenerujące napoje oraz smaczny poczęstunek.

Nowością w tym roku obok wielu atrakcji był konkurs przygotowany przez druhów OSP Poświętne na czele z naczelnikiem jednostki Danielem Szczepaniakiem. Na torze przeszkód uczniowie sprawdzili swą sprawność fizyczną oraz sposoby postępowania w sytuacji zagrożenia. 

Finał tego bogatego w atrakcje dnia nastąpił w centrum Poświętnego, gdzie swój start miał XIV Wyścig Kolarski Szlakiem Majora Hubala – Sante Tour. Po zakończonej części rekreacyjno-sportowej uczniowie udali się w przed Bazylikę MB Świętorodzinnej w Studziannie, aby tam uczestniczyć w tradycyjnym  powitaniu i prezentacji na scenie drużyn kolarskich biorących udział w wyścigu. Wraz ze zbliżającym się startem wyścigu również rosły emocje sportowe. Przy głośnych oklaskach i dużej wrzawie młodych mieszkańców gminy nastąpił uroczysty start wyścigu, którego w symboliczny sposób z wykorzystaniem szabli ułańskiej dokonał wójt Michał Franas.
 
Jednak to nie był koniec atrakcji, gdyż zwieńczeniem dnia było wręczenie uczniom nagród i wyróżnień zdobytych w różnego rodzaju konkursach tematycznych, zawodach sportowych oraz wspomnianym konkursie sprawności ratowniczej. Wśród osób składających gratulacje, a także wręczających laureatom zasłużone nagrody znaleźli się: poseł na Sejm RP Elżbieta Radziszewska, wójta gminy Poświętne Michał Franas, przewodniczący GKPiRPA Zdzisław Serafin oraz dyrektor SP w Poświętnem Andrzej Gwizdoń.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =