Gmina Poświętne zaprasza!

Narodowe Święto Niepodległości

W Poświętnem, tak jak zapowiedział wójt Michał Franas w ubiegłym roku, uroczystości i wszelkiego rodzaju święta państwowe będą odbywać się głównie na placu św. Marka, odsłonięto pamiątkową tablicę zamordowanych funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Państwowej w Poświętnem.
11 listopada obchodzimy najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów,niepodległości.

Z tej okazji 8 listopada odbyła się w Szkole Podstawowej w Poświętnem akademia przygotowana przez uczniów klasy VIII pod kierunkiem nauczyciela historii p. Agaty Ostalskiej.  Młodzi artyści ukazali dzieje naszego narodu od rozbiorów i utratę przez Polskę niepodległości. Posługując się pięknymi wierszami, słowami o ojczyźnie i historycznych zdarzeniach, przedstawili trudną drogę do jej odzyskania. Występ wzbogacony został pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru prowadzonego przez p. Arkadiusza Białek oraz dekoracją wykonaną przez p. Magdalenę Sobczyk. W akademii udział wzięli zaproszeni goście, a w imieniu dyrektora szkoły Barbara Stępień w swoim przemówieniu nawiązała do wydarzeń historycznych ważnych dla naszej Ojczyzny. Po części artystycznej odbył się przemarsz  do parku św. Marka pod obelisk poświęcony pamięci poległych w 1940 roku w Katyniu policjantów z miejscowego posterunku, gdzie po odśpiewaniu Hymnu Państwowego delegacje złożyły kwiaty oraz zapalili znicze, a Wójt Gminy Poświętne Michał Franas wygłosił okolicznościowe przemówienie. Wspólne świętowanie wzbudziło we wszystkich dumę, radość i przynależności do narodu polskiego. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele rodzin zamordowanych policjantów, ks. proboszcz, przedstawiciele Zarządu Gminnego OSP w Poświętnem, samorządowcy na czele z przewodniczącym Rady Gminy Kazimierzem Wiecheckim, sekretarz gminy Maria Grzybek i pracownicy oraz kierownictwo jednostek organizacyjnych z gminy Poświętne.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =