Gmina Poświętne zaprasza!

Msza dziękczynna za plony w Poświętnem

Wzorem lat ubiegłych w gminie Poświętne w niedzielę 13 września 2020 r. o godz. 11.30 odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Tegoroczne obchody miały zupełnie inny charakter, bowiem jak zadecydowały wspólnie władze Gminy Poświętne w porozumieniu z ks. Proboszczem św.  Rodziny w Studzianinie oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury, ze względu na panującą na terenie kraju pandemię koronawirusa COVID-19 sprowadziły się do uroczystej mszy św., bez ceremonii obrzędowej, czy wystawy stoisk poszczególnych sołectw, jak to było w zwyczaju od chwili reaktywacji Święta Plonów przez wójta Michała Franasa w 2015 r.

Władze gminy wspólnie z księżmi Filipinami, na czele z ks. proboszczem Jerzym Cedrowskim postanowiły podziękować rolnikom z gminy Poświętne wspólną modlitwą, na uroczystej mszy w Bazylice.
Msza dożynkowa zbiegła się z jubileuszem parafii w Studziannie.
W tym roku odświętny, pięknie wykonany z tegorocznych zbóż i ziół wieniec dożynkowy przygotowało sołectwo Poświętne.
Dary ołtarza tradycyjnie na ręce ks. proboszcza złożyli m.in. wójt Michał Franas wraz z  przewodniczącą gminną Kół Gospodyń Wiejskich Urszulą Twaróg wręczając trzy ornaty, a  także przewodniczący Rady Gminy Poświętne Kazimierz Wiechecki, sekretarz Maria Grzybek oraz sołtys i radna Zuzanna Szufladowicz, a także Panie z  KGW Poświętne.
O muzyczną oprawę uroczystości w studziańskiej bazylice św. Rodziny zadbali członkowie Orkiestry Dętej „Bazylikon” im. ks. Kazimierza Jelonka, pod kierunkiem Bogusława Małachowskiego oraz Eugeniusza Pasieczyńskiego – Organisty tutejszej Parafii.
Obecne były też poczty sztandarowe wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z  terenu gminy, tj.: Gapinina, Poświętnego i Brudzewic.
Szczególnie pięknie wyglądały w barokowej świątyni kobiety ubrane w tradycyjne opoczyńskie stroje ludowe.
Po mszy dożynkowej Panie z KGW Poświętne spotkały się w Gminnym Ośrodku Kultury na krótkim poczęstunku. Zarząd Powiatu w tym dniu reprezentowała Maria Witkowska kierownik opoczyńskiego KRUS-u.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =