Gmina Poświętne zaprasza!

Komunikat Starosty Opoczyńskiego z dnia 25 marca 2020 roku w sprawie zawieszenia oddziału wewnętrznego Szpitala Powiatowego w Opocznie

Komunikat z dnia 25 marca 2020 ( Środa)

Szanowni Państwo

Jako dla Starosty Opoczyńskiego, ponad wszystko ważne jest dla mnie życie i zdrowie każdego z was. Zwracam się wiec do wszystkich mieszkańców abyście mieli pełny obraz zaistniałej sytuacji.

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja Pandemii w naszym powiecie wymaga kolejnych trudnych decyzji.Potwierdziliśmy, że jeden z lekarzy naszego szpitala- mieszkaniec Powiatu Tomaszewskiego, ma wynik pozytywny na obecność Koronawirusa.

Dlatego też informujemy, że w oparciu o wytyczne Minerstwa Zdrowia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opocznie wraz z Dyrekcją Szpitala im Biernackiego w Opocznie podjęli decyzję

o czasowym zawieszeniu oddziału wewnętrznego.

Pacjenci, personel oraz pomieszczenia wszystkich zamkniętych oddziałów zostaną poddani dekontaminacji – czyli oczyszczeniu powierzchni (zarówno ciała, jak i pomieszczeń oddziałów) z substancji szkodliwych dla zdrowia i życia.

Jednocześnie informujemy, że Odział Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowy wraz z własnym i niezależnym blokiem operacyjnym funkcjonuje bez zmian.

Podobnie SOR,

Odział Dziecięcy oraz Nocna I Świąteczna Pomoc Zdrowotna ( NPL ).


Potwierdzamy 3 nowe przypadki Koronowirusa w naszym powiecie. To pacjentka z Gminy Białaczów oraz dwóch lekarzy, jeden z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Opocznie, oraz drugi, który jest mieszkańcem Gminy Opoczno ale nie prowadzi praktyki lekarskiej na terenie naszego powiatu.

Łącznie mamy 10 przypadków na terenie naszego powiatu.

Przypominam, że z dniem dzisiejszym zostały wprowadzone nowe restrykcje dotyczące przemieszczania się.

Proszę o bezwzględne ich przestrzeganie.

Bądźmy odpowiedzialni – za siebie i innych. Pozostańmy w domach.

Jeśli ktoś czuje wyraźne pogorszenie stanu zdrowa niech natychmiast zawiadomi służby sanitarne.

Jeśli masz lekkie objawy, proszę skonsultuj je telefonicznie ze swoja palcówka medyczną.


Źródło informacji:  http://www.opocznopowiat.pl/aktualnosc-2959-zawieszenie_oddzialu_wewnetrznego_w.html
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =