Gmina Poświętne zaprasza!

Filmowo w Poświętnem

Na terenie gminy Poświętne w ramach projektu pt.: „Utworzenie filmowych punktów turystyczno – informacyjnych dla mieszkańców i gości Gminy Poświętne” stanęła m. in.: altana oraz tablice przedstawiające bogaty filmowy dorobek gminy.

Spośród wielu filmów i seriali na trenie gminy Poświętne realizowano m. in.: „Czterech pancernych i psa”, Jak rozpętałem II wojnę światową” - z niezapomnianą rolą Franka Dolasa, „Doktor Ewę”, w którym w główną rolę wcieliła się Ewa Wiśniewska, „Katyń”,  „Hubala”, „Bitwę Warszawską”, „Pieniądze to nie wszystko” oraz kilkanaście innych produkcji i  postaci filmowych, które ilustrują autorskie tablice.
Trzeba zaznaczyć, że realizacja projektu nie udałaby się bez pozyskanych środków, wsparcia i pomocy: Stowarzyszenia „Poświętne – Nakręcona Gmina”, Stowarzyszenia Dolina Pilicy oraz zaangażowania Referatu Inwestycji Urzędu Gminy Poświętne.
To kolejny krok w promowaniu szerokiego projektu pn. „Poświętne na Filmowo” i  piękna terenów gminy Poświętne – zaznacza wójt Michał Franas oraz Aneta Małachowska – Prezes Stowarzyszenia „Poświętne – Nakręcona Gmina”.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =