Gmina Poświętne zaprasza!

Dzień Pamięci o Majorze Hubalu 2019

W dniu 28 kwietnia 2019 roku przy Szańcu Majora Hubala w Anielinie odbyły się doroczne uroczystości patriotyczne związane z obchodami Dnia Pamięci o Majorze Hubalu. Uroczystości organizowane wspólnie przez  Gminę Poświętne, Powiat Opoczyński, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Łodzi oraz 25. Brygadę Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, otworzyła o godz. 10 msza święta odprawiona przez ks. Jerzego Cedrowskiego, proboszcza parafii w Studziannie. W trakcie obchodów patriotycznych gminę Poświetne reprezentowali – sekretarz gminy Maria Grzybek oraz przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Wiechecki.

Co warto odnotować na obchody związane z 79. rocznicą śmierci majora Hubala przyjechał do Anielina Mirosław Głowacz, syn hubalczyka Franciszka Głowacza, pseudonim "Lis". Gościem wydarzenia był także Stanisław Wróbel – odznaczony przez Instytut Yad Vashem jako Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.
 
Podczas obchodów jak co roku nie zabrakło apelu pamięci i salwy honorowej. Obchody zakończyło składanie wiązanek przy szańcu Hubala.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =