Gmina Poświętne zaprasza!

Biała Sobota w Poswiętnem

W minioną sobotę 1 grudnia br. w budynku Urzędu Gminy Poświętne już po raz kolejny odbyła się zainicjowana w 2015 r. przez wójta Michała Franasa  akcja profilaktyki zdrowotnej zwana potocznie „Białą Sobotą”.  Z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami z dziedziny kardiologii - dr płk Ryszardem Roszczykiem oraz dr Nikoliną Roszczyk – skorzystało 40 osób. Wśród personelu medycznego znaleźli się również Joanna Brzezińska i Stanisław Roszczyk.

Wczesna diagnoza pozwala na wdrożenie terapii i całkowite wyleczenie pacjenta, stąd tak ważna jest profilaktyka zdrowotna i to właśnie podkreślają wszyscy specjaliści. Sobotnia akcja nie była ani pierwszą ani ostatnią tego typu inicjatywą, bowiem władze gminy jak i specjaliści planują już kolejne. Frekwencja podczas zorganizowanych konsultacji dowodzi, jak wielkie są oczekiwania wśród mieszkańców w zakresie dostępu do specjalistów. Życzeniem władz naszej gminy jest zatem wychodzić tym oczekiwaniom naprzeciw w ramach posiadanych możliwości oraz kompetencji.
 
Warto dodać, że bezsprzecznie „Białe soboty” mają szczególną wartość na terenach wiejskich, gdzie dostęp do specjalisty nierzadko jest ograniczony. Ponadto istotnym jest, iż zorganizowanie takich akcji w dzień wolny po pracy pozwala mieszkańcom nie tylko zaoszczędzić czas, ale także i koszty związane z dojazdem do większego ośrodka.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =