Gmina Poświętne zaprasza!

APEL WÓJTA GMINY POŚWIĘTNE

Drodzy Mieszkańcy Gminy Poświętne, to kolejny miesiąc kiedy przyszło nam żyć w szczególnie trudnych warunkach. Koronawirus rozprzestrzenia się po całym świecie.

Dotychczas w naszej gminie podejmowaliśmy szereg działań związanych z bezpieczeństwem mieszkańców, stosując się do zaleceń Ministra Zdrowia i służb Sanitarno - Epidemiologicznych. Dodatkowo jako wójt gminy podjąłem działania mające na celu zabezpieczenie pracowników Urzędu Gminy oraz jednostek podległych, ale przede wszystkim Was mieszkańców - osób korzystających z usług tych instytucji. Wyposażyliśmy wszystkie instytucje publiczne, w tym szkoły, w dozowniki z płynem dezynfekującym. Pół tysiąca maseczek ochronnych oraz płyny dezynfekujące i rękawiczki przekazaliśmy m.in. Ośrodkowi Zdrowia w Poświętnem, który każdego dnia świadczy usługi medyczne naszym mieszkańcom. Dzięki wsparciu naszych druhów ochotników dotarliśmy do Państwa domów z ulotkami informacyjnymi i maseczkami ochronnymi, które od 16 kwietnia należy obowiązkowo nosić w miejscach publicznych. Wszystkie te działania przyniosą efekty, jeżeli będziemy przestrzegać zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Do 10 maja na terenie naszej gminy nie występowały przypadki zarażenia, obecnie mamy potwierdzone 4 przypadki na terenie gminy.

 

Apeluję do Państwa, aby nadal zachowywać szczególne środki bezpieczeństwa, przestrzegać higieny, unikać dużych skupisk ludności. To bardzo ważne, aby ograniczyć do minimum wszelkie kontakty. Jeżeli u kogoś z Państwa wystąpi gorączka powyżej 38oC, proszę kontaktować się z opoczyńskim oddziałem Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej pod nr tel. 609 318 812. Nadal pozostajemy w ogłoszonym przez Rząd RP STANIE PANDEMII, nie bagatelizujmy tej trudnej sytuacji.

 

Pozostaję w stałym kontakcie telefonicznym z władzami powiatu oraz dyrekcją Sanepidu w Opocznie. Będziemy Państwa informować na bieżąco o stanie zagrożenia na terenie gminy Poświętne.

 

Zadbajmy o siebie i swoich najbliższych, szczególnie naszych seniorów. Wierzę, że wspólnie przetrwamy ten trudny czas.

 

 

 

Wójt Gminy Poświętne

Michał Franas

powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =