Gmina Poświętne zaprasza!

Aktywizacja cyfrowa mieszkańców gminy

W Gminie Poświętne realizowany jest w sposób ciągły projekt edukacji cyfrowej mieszkańców gminy pn. „E-aktywni mieszkańcy województwa łódzkiego i kujawsko-pomorskiego”. W ramach podnoszenia kompetencji cyfrowych pierwsi kursanci poznali już sposoby i metody korzystania z e-usług publicznych oraz możliwości jakie stwarza internet w zakresie finansów, bankowości, a także sfery kulturalnej. Udział w projekcie jest bezpłatny, a z możliwości tej skorzystało już ponad 100 mieszkańców. To jednak nie koniec bowiem, istnieje jeszcze szansa na uczestnictwo w inicjatywie. W szczególności oferta ta dotyczy rodziców, którzy chcieliby zgłębić wiedzę dotyczącą zagrożeń stwarzanych przez wirtualny świat. Na realizację projektu samorząd gminny otrzymał dotację w wysokości 149 520,00 zł

Spotkania szkoleniowe odbywają się w systemie ciągłym, a prowadzą je wykwalifikowani specjaliści z branży IT. Grupy warsztatowe liczą maksymalnie 12 osób. Wszystko to sprzyja zgłębianiu wiedzy informatycznej oraz podnoszeniu całokształtu kompetencji cyfrowych.
Oprócz Poświętnego warsztaty szkoleniowe były również realizowane na terenie Dęby oraz dla mieszkańców Buczku. Już wkrótce pierwsze spotkania odbędą się również w Brudzewicach.

Osoby zainteresowane udziałem w bezpłatnych spotkaniach szkoleniowych mogą kontaktować się z koordynatorem projektu  panią Marzeną Stolarską pod nr telefonu 44 756 40 34. Zasady projektu przewidują jednorazowy udział danej osoby w przedsięwzięciu.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działania nr 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =