Gmina Poświętne zaprasza!

Aktualności

Tylko jeszcze do 10 sierpnia 2018 r. można składać pamiątki w ramach konkursu dotyczącego historii Gminy Poświętne i Parafii w Studziannie pn. "Powróćmy do tych chwil”. Organizatorzy zachęcają do składania starych fotografii, kart pocztowych, spisanych wspomnień, nagrań dźwiękowych i wizualnych lub innych świadectw oraz pamiątek historycznych, a w szczególności związanych z Koronacją Obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie w 1968 roku.

 

Wójt Gminy Poświętne informuje, że w terminie od 1 do 31 sierpnia 2018 roku przyjmowane będą wnioski o zwrot podatku akcyzowego za II półrocze 2018 roku z fakturami VAT (lub ich kopiami), które stanowią dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2018 r. do 31 lipca 2018 roku w ramach rocznego limitu zwrotu podatku akcyzowego. Dodatkowo wnioski będą przyjmowane w świetlicy wiejskiej w Dębie w dniach od 22 do 24 sierpnia 2018 r. w godz. 11.00 - 15.00. Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2018 roku wynosi: 1,00 x 86,00 x ilość użytków rolnych.

W kalendarzu mamy półmetek wakacji, a na uczniów Szkoły Podstawowej w Poświętnem, którzy we wrześniu powrócą do nauki czeka już niespodzianka. Do użytku gotowe jest nowoczesne boisko przeznaczone do gry w piłkę siatkową i tenis ziemny. Inwestycję udało się przeprowadzić bardzo szybko i sprawnie, i to mimo często niesprzyjającej aury. To pierwszy poliuretanowy obiekt w Gminie Poświętne położony w bezpośrednim pobliżu budynków szkolnych, na który Gmina otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w wysokości 77 tys. złotych.

Za nami trzecia edycja Festiwalu Pieroga, który odbył się w minioną sobotę 21 lipca 2018 r. przy świetlicy wiejskiej w Anielinie. Wydarzenie z roku na rok zyskuje wielu nowych uczestników i sympatyków o czym świadczą licznie przybyli mieszkańcy oraz goście. Spotkaniu w Anielinie towarzyszyła rodzinna i piknikowa atmosfera wypełniona występami artystycznymi, wieloma atrakcjami dla dzieci oraz oczywiście degustacją pierogów w różnych odsłonach smakowych. Głównymi Organizatorami wydarzenia byli: wójt Gminy Poświętne Michał Franas, sołtys Wsi Anielin, Koło Gospodyń Wiejskich w Anielinie, Fundacja „Ostoja” z Opoczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Poświętnem.

Aby otrzymać świadczenie wychowawcze 500 plus na nowy okres zasiłkowy (od października 2018 r. do września 2019 r.) należy złożyć wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Poświętnem ul. Szkolna 2a, w terminie od sierpnia 2018 r. do października 2018 r. bądź przez Internet poprzez :
⦁    bankowość elektroniczną,
⦁    platformę usług elektronicznych ZUS,
⦁    portal informacyjno – usługowy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (Portal Emp@tia)
⦁    niezależnie od Centralnego Systemu Informatycznego Zabezpieczenia Społecznego (CSIZS) przez ePUAP na elektroniczną platformę usług administracji publicznej (Elektroniczne skrzynki podawcze – ESP)
 

 

W dniu 15 czwrwca 2018 r. uczennica Szkoły Podstawowej w Poświętnem Faustyna Kośka otrzymała w Warszawie wyróżnienie Prezesa KRUS w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy, upadkom zapobiegamy”. Dziewczynka była jedną z 51 nagrodzonych uczniów z całej Polski i reprezentowała województwo łódzkie w kategorii wiekowej kl. 0-III. W nagrodę otrzymała tablet oraz plecak pełen niespodzianek. Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W dniu 24 czerwca 2018 roku na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Studziannie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Poświętne. Rywalizację, w której udział wzięły wszystkie trzy jednostki OSP z terenu gminy wygrali po raz czwarty z rzędu druhowie z OSP Poświętne. Oprócz dorosłych w ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie zaprezentowała się również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Poświętne.

Już w najbliższą sobotę (21.07.2018 r.) w Anielinie odbędzie się III Festiwal Pieroga, na który zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości Gminy Poświętne. W programie m.in.: konkurs na najlepsze pierogi, degustacja potraw, występy artystyczne, zabawy i konkursy dla dzieci (bezpłatne karuzele, zjeżdżalnie, piłeczki, bungee, malowanie twarzy), stoiska Funadacji "Ostoja", zabawa taneczna oraz inne niespodzianki. Początek o godz. 17.00 przy świetlicy wiejskiej w Anielinie. Nie zabraknie zatem atrakcji ani bogactwa pierogowych smaków, które już rok temu przyciągnęły wiele osób.

05-07-2018

Uwaga!!!

indeksWójt Gminy Poświętne informuje, że w związku z prowadzonymi robotami drogowymi na odcinku drogi gminnej nr 107251E tj. odcinek Wólka Kuligowska-Mysiakowiec w dniu 06.07.2018 droga będzie całkowicie zamknięta.

Wnioski o świadczenie „DOBRY START” można składać online już od dnia 1 lipca przez stronę empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną oraz od dnia 1 sierpnia drogą tradycyjną (w formie papierowej).Druki wniosków będzie można pobrać ze strony internetowej: www.mpips.gov.pl oraz  oraz osobiście w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej. Wniosek należy złożyć najpóźniej do dnia 30 listopada.

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =