Gmina Poświętne zaprasza!

Aktualności

Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez Gminę Rzeczyca informujemy, że z powodu prowadzonych prac budowlanych w dniach od 1 sierpnia (czwartek) do 6 sierpnia (wtorek) droga Mysiakowiec - Łęg będzie zamknięta dla ruchu.
Zgodnie z ostrzeżeniem meteorologicznym informujemy, że na terenie powiatu opoczyńskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 95 km/h. Miejscami również możliwy grad. Ostrzeżenie obowiązuje w dn. 29.07.2019 r. od godz. 15.00  do godz.  24.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska - 90%.
Po niezwykłym zainteresowaniu kinem plenerowym jakie miało miejsce rok temu podczas uroczystości jubileuszu 50-lecia Koronacji Cudownego Obrazu MB Świętorodzinnej w Studziannie  również i w tym roku w centrum Poświętnego odbędzie się wieczór filmowy. Podczas wieczornego seansu, który odbędzie się w sobotę 27 lipca 2019 r. o godz. 20.30 zaprezentowana zostanie jedna z produkcji filmowych zrealizowanych na terenie gminy Poświętne. Organizatorzy przewidzieli jednak również pewne niespodzianki. Miejscem projekcji będą tzw. gradusy czyli plac przed Bazyliką Św. Rodziny. Na wydarzeni zaprasza wójt Michał Franas oraz Stowarzyszenie „Poświętne – Nakręcona Gmina”. Dla wszystkich wstęp wolny.
„Pracowite lato” - tak w wielkim skrócie można określić obecny stan panujący w Gminie Poświętne. Podczas gdy większość z nas przeżywa aktualnie czas wakacyjnej bądź urlopowej beztroski, w Poświętnem nie myślą o odpoczynku. Pierwszy miesiąc wakacji upływa władzom gminy pod znakiem wielu prac i inwestycji. W Poświętnem oraz Dębie powstały już nowe strefy wypoczynku i rekreacji – siłownie zewnętrzne. Prawie gotowa jest też pierwsza na terenie gminy „Ekopracownia pod chmurką”, która pojawiła się przy Szkole Podstawowej w Dębie.  Do końca zmierza zarazem największa z aktualnych inwestycji czyli termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brudzewicach, natomiast w pozostałych szkołach prowadzone są drobne prace remontowe celem przygotowania placówek do nowego roku szkolnego. To jednak nie wszystko, bowiem w bieżącym tygodniu ruszą również prace na drogach w zakresie powierzchniowego utrwalenia masą bitumiczną.
Wystartował projekt edukacji cyfrowej mieszkańców gminy pn. „E-aktywni mieszkańcy województwa łódzkiego i kujawsko-pomorskiego”. Tym samym w ramach podnoszenia kompetencji cyfrowych pierwsi kursanci poznali już sposoby i metody korzystania z e-usług publicznych oraz możliwości jakie stwarza internet w zakresie finansów oraz bankowości. To jednak dopiero początek całej inicjatywy, z której bezpłatnie będzie mogło skorzystać 267 mieszkańców gminy. Na realizację projektu samorząd gminny otrzymał dotację w wysokości 149 520,00 zł.
Rejon Energetyczny Tomaszów Mazowiecki zawiadamia, że w związku z pracami eksploatacyjnymi nastąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej dla klientów w miejscowości Poświętne - ul. Dworska; ul. Majora Hubala; ul. Spacerowa; ul. Główna 82, 84 oraz miejscowści Studzianna 1-3 w dniu 5 sierpnia 2019 r. (poniedziałek) w godz. 8.00 - 13.00.
Na terenie całego kraju trwa akcja promocyjna programu 500+, który od 1 lipca 2019 r. obowiązuje w rozszerzonej formule. Świadczenie wychowawcze przysługuje na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. Już jutro tj. 24 lipca 2019 r. charakterystyczny niebieski BUS z symbolami programu pojawi się na terenie Gminy Poświętne tj. przed Urzędem Gminy Poświętne. Początek spotkania informacyjnego z pracownikami Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego zaplanowany jest na godz. 13. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby.
Gmina Poświętne otrzymała 14.000 zł wsparcia finansowego w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2017 – 2019 – "Aktywna tablica".  Wysokość wkładu własnego wynosi 3.500 zł, natomiast koszt całkowity to 17.500 zł. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brudzewicach będzie mogła zakupić nowoczesny sprzęt multimedialny wspierający proces dydaktyczny.
Kolejne istotne środki finansowe otrzymała Gmina Poświętne, celem realizacji proekologicznego zadania, służącego poprawie warunków życia mieszkańców. W dniu 10 lipca 2019 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w  Łodzi nastąpiło podpisanie umowy, której przedmiotem jest usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Poświętne. Sygnatariuszami umowy reprezentującymi samorząd gminny byli – wójt Michał Franas oraz skarbnik Jadwiga Kośka.

Już od trzech lat miesiąc lipiec kojarzy się w naszej gminie przede wszystkim z Festiwalem Pieroga w Anilinie. I tak w minioną sobotę 13 lipca odbyła się już czwarta edycja tego smacznego, rodzinnego i niezwykle sympatycznego święta  kultywującego regionalne kulinaria, ale również promującego lokalną kulturę i tradycję. Spotkaniu w Anielinie towarzyszyła rodzinna i piknikowa atmosfera wypełniona występami artystycznymi, atrakcjami dla dzieci oraz oczywiście degustacją pierogów w różnych propozycjach smakowych. Głównymi Organizatorami wydarzenia byli: wójt Gminy Poświętne Michał Franas, Koło Gospodyń Wiejskich w Anielinie, Fundacja „Ostoja” z Opoczna, radny Wsi Anielin, sołtys Wsi Anielin oraz Gminny Ośrodek Kultury w Poświętnem.
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =