Gmina Poświętne zaprasza!

Aktualności

31 marca ARiMR rozpoczęła przyjmowanie wniosków w ramach dwóch poddziałań finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. O bezzwrotną premię mogą ubiegać się młodzi rolnicy, a także osoby zainteresowane restrukturyzowaniem małych gospodarstw. Wnioski można składać przez najbliższe dwa miesiące, czyli do 29 maja 2021 roku.
Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 Spis potrwa dłużej o 3 miesiące i zakończy się 30 września br.


Głównym celem nowelizacji ustawy jest wydłużenie czasu realizacji NSP w warunkach zagrożenia epidemicznego COVID-19 o 3 miesiące, tj. do 30 września 2021. Pozostałe zmiany dotyczą m.in.:
• ujednolicenia stawki wynagrodzenia dla rachmistrzów spisowych do 6 zł brutto za każdy przeprowadzony wywiad;
• dostosowania przepisów dotyczących popularyzacji spisu w mediach publicznych do wydłużonego czasu trwania spisu.
Ustawa wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Link do ustawy:
https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,2151,prezydent-podpisal-trzy-ustawy.html
02-04-2021

W ostatni weekend w Poświętnem odbył się Konkurs na NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ. Organizatorami konkursu był Wójt Gminy Poświętne, Parafia w Studziannie i Gminny Ośrodek Kultury w Poświętnem.
Władze gminy Poświętne za sprawnie przeprowadzane szczepienia przeciwko covid-19 złożyły na ręce pani doktor Ewy Chechelskiej, pielęgniarki Jadwigi Kwaśniak oraz wszystkich współpracowników tutejszego ośrodka zdrowia podziękowania za ich ciężką pracę. Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych przekazane zostały również życzenia zdrowia i wytrwałości dla całego zespołu medycznego.
Wystartowała XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Sposób na Sukces" na najlepsze działania kierujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich.
Dzień Sołtysa już na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości Województwa Łódzkiego.
To święto tych, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu w życie społeczności wiejskich tworzą obraz i wizerunek polskiej wsi. Ich praca społeczna kształtuje tożsamość regionalną, wzmacnia więzi między mieszkańcami i lokalnymi władzami.
Przypominamy rolnikom, którzy otrzymali z ARiMR pomoc na zakup sprzętu komputerowego, a jeszcze tego nie zrobili, że mają na to czas tylko do 31 marca 2021 roku. Fakturę potwierdzającą dokonanie takiego zakupu trzeba dostarczyć do biura powiatowego ARiMR do 15 kwietnia 2021 r. To są niezbędne warunki, aby rozliczyć otrzymane wsparcie.
Już 31 marca 2021 r. o bezzwrotną premię w wysokości 150 tys. zł będą mogli ubiegać się młodzi rolnicy. Tego samego dnia rusza nabór wniosków o przyznanie 60 tys. zł bezzwrotnej pomocy na "Restrukturyzację małych gospodarstw". Oba nabory potrwają do 29 maja 2021 r. i są finansowane z budżetu PROW 2014-2020.
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =