Gmina Poświętne zaprasza!

Aktualności

W ramach ogólnopolskich kampanii społeczno-edukacyjnych Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!, Stop Manipulacji – Nie daj się oszukać i akcji Stop Korona-Oszustwom, Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora rozpoczyna nową akcję edukacyjną pt. „Seniorze, sprawdź Rachmistrza!”, której celem jest zwiększenie świadomości i edukacja w zakresie weryfikacji autentyczności rachmistrzów spisowych w trakcie trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 organizowanego przez Główny Urząd Statystyczny.
Mieszkańcy gminy Poświętne oraz turyści odwiedzający nadpiliczne miejscowości niebawem będą mogli korzystać z wielofunkcyjnego boiska, które powstaje w Gapininie. Prace tego obiektu są już na półmetku. To ogromny powód do radości. Będzie to miejsce do rekreacji i wypoczynku, które umożliwi uprawianie różnych dyscyplin sportu, między innymi piłki siatkowej, ręcznej, a także tenisa ziemnego.
W piątek 30 kwietnia odbyły się uroczystości upamiętniające majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Tegoroczne obchody 81. rocznicy śmierci bohaterskiego żołnierza w związku z panującą pandemią odbyły się w trybie sanitarnym. Gminę Poświętne reprezentowali wójt Michał Franas, sekretarz gminy Maria Grzybek oraz przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Wiechecki.
W związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi przypadającymi 22 kwietnia we wszystkich placówkach oświatowych w gminie Poświętne odbyły się warsztaty i zajęcia ekologiczne. Tegorocznym obchodom towarzyszyło hasło „Przywróć naszą Ziemię”.
Temat poprawy jakości powietrza w ostatnich latach nabrał na sile. Miasta i gminy podejmują walkę z problemem zanieczyszczeń powietrza i wdrażają konkretne działania. Jednym z nich jest choćby montaż czujników smogu. Takie działania podejmuje również gmina Poświętne, która zainstalowała u siebie czujnik Airly, służący do monitoringu jakości powietrza. Czujnik zamontowano na terenie Urzędu Gminy, na jednym z budynków gospodarczych.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 przypada w stulecie pierwszego spisu powszechnego w Rzeczypospolitej Polskiej, który został przeprowadzony w 1921 r. Spisy ludności to najważniejsze badania statystyczne realizowane nie tylko w Polsce, lecz także we wszystkich krajach w Europie i na świecie. Uzyskana w nim wszechstronna i rzetelna wiedza na temat Polski i jej mieszkańców to ogromny kapitał społeczeństwa na przyszłość.

Konkurs organizowany przez Urząd Statystyczny w Łodzi ma na celu promowanie idei Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 oraz stwarza Uczestnikom możliwość zaprezentowania talentu, kreatywności i pomysłowości.

Konkurs kierowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych.
Akademia Zdrowia Izabela Łajs zaprasza do udziału w projekcie pt. „Postaw na siebie” wszystkie osoby w wieku 18-65 lat, zagrożone ubóstwem bądź wykluczeniem społecznym, bierne zawodowo, osoby bezrobotne, niepełnosprawne pozostające bez pracy, zamieszkujące województwo łódzkie.
Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Opocznie informuje, że od 26 kwietnia do 2 maja 2021 r., obchodzony jest Europejski Tydzień Szczepień, który ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie znaczenia szczepień ochronnych w zapobieganiu chorobom zakaźnym i ochronie zdrowia.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa od 1 kwietnia do 30 września 2021 r.

Nie czekaj do ostatniej chwili! Spisz się przez Internet i weź udział w loterii.

• Wejdź na stronę spis.gov.pl i spisz się w dogodnej dla siebie chwili
• Pobierz unikatowy kod uprawniający do udziału w loterii
• Zgłoś go na stronie loteria.spis.gov.pl.
Przyjmowanie zgłoszeń do loterii trwa od 22 kwietnia 2021 r. do 7 lipca 2021 r.

Pamiętaj, że tylko spisanie się przez Internet daje możliwość wzięcia udziału w loterii!

Do wygrania są karty przedpłacone o wartości 500 zł, 1000 zł oraz samochody osobowe.
Filharmonia Łódzka zachęca do spędzenia z muzyką niedzielnego popołudnia 25 kwietnia. Wydarzeniem dnia będzie łódzka premiera kantaty „Francesco” związanego z Łodzią wybitnego kompozytora Zygmunta Krauzego.
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =