Gmina Poświętne zaprasza!

Aktualności

DSC_5045Punktualnie o godzinie 22:00 zakończyło się głosowanie we wszystkich obwodowych komisjach wyborczych
Komisje przystąpiły do licznie głosów. Pierwsze wyniki spodziewane są we wczesnych godzinach rannych.

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy Szkół 
Nauczyciele i Wychowawcy !
 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej  pragnę podziękować wszystkim nauczycielom za codzienną pracę, poświęcenie i serce wkładane każdego dnia w wychowanie młodych pokoleń. Wasz trud i zaangażowanie są nieocenione. Słowa wdzięczności, które kieruję w tym dniu niech będą chociaż namiastką naszych odczuć i wyrażą nasz głęboki szacunek.
Zawód nauczyciela wymaga nie tylko ogromnej wiedzy i umiejętności jej przekazywania, ale i wytrwałości w zmaganiu się z codziennymi problemami. Jako  Wójt Gminy Poświętne dokładam wszelkich starań, by ułatwić Wam realizację stawianych przed Wami zadań, mimo trudnej sytuacji finansowej gminy. Zdaję sobie sprawę, iż problemy, z którymi boryka się gmina mają bezpośredni wpływ na Waszą pracę, na wyposażenie sal lekcyjnych i ilość pomocy naukowych, jednak pragnę zapewnić, iż w miarę poprawy kondycji finansowej Gminy, będę starał się nadrobić te zaległości.
Edukacja młodych pokoleń jest szczególnie ważna, ponieważ dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości każdej lokalnej społeczności. Priorytetem moich działań było, jest i będzie stworzenie jak najlepszych warunków do kształtowanie młodych umysłów.
Dziękuję Wam drodzy nauczyciele, że zajmowaliście się nie tylko edukacyjną codziennością, ale i znaleźliście czas na "inwestowanie w siebie", pokonując kolejne szczeble kariery zawodowej. Dzięki temu możemy poszczycić się wykształconą i w pełni profesjonalną kadrą nauczycielską.. W obecnych, jakże trudnych czasach potrzebni są ludzie, którzy chcą i potrafią dzielić się z innymi swoją pasją, profesjonalizmem i wiedzą. Niech wyrazy wdzięczności i szacunku, jakie w tych dniach otrzymywać będziecie od uczniów, wychowanków i rodziców, napełniają Was wiarą w sens podejmowanych wysiłków i starań w pracy z dziećmi i młodzieżą. Niech ta szczególnie odpowiedzialna i wymagająca praca każdego dnia staje się źródłem twórczej samorealizacji i satysfakcji, niosąc  ze sobą radość i poczucie spełnienia.

Dziękując za Państwa zaangażowanie i profesjonalizm w nauczaniu i wychowaniu dzieci i młodzieży, życzę wielu sukcesów, realizacji zawodowych  i osobistych zamierzeń oraz spełnienia marzeń. Życzę wielu osiągnięć w pracy zawodowej, uznania w społeczeństwie i poczucia dumy z własnego udziału w kształtowaniu przyszłości młodych pokoleń Polaków.

Nauczycielom w stanie spoczynku  życzę przede wszystkim zdrowia, długich lat życia w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, realizacji wszystkich swoich długo odkładanych planów i marzeń.

Wszystkim pracownikom oświaty życzę szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz w pracy zawodowej.

Poświętne, październik 2010 r..

Wójt Gminy Poświętne

( - )   Mieczysław Stępień

05-10-2010

Komitety wyborcze

Według informacji Komisarza Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim z terenu Gminy Poświętne zarejestrowały się następujące komitety wyborcze:

Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie, Samorządnie, Gospodarczo

Komitet Wyborczy Wyborców Wspólna Przyszłość dla Brudzewic

Komitet Wyborczy Wyborców "Wspólnie dla Gminy Poświętne"

Komitet Wyborczy Wyborców Michał Franas

Komitet Wyborczy Wyborców Anny Niedziałkowskiej - Raniewicz

04-10-2010

Pomoc dla Damiana

Zawodnicy Klubu Sportowego Poświętne mieli w ubiegły weekend wypadek samochodowy. Jeden z zawodników Damian STOBIŃSKI stracił dużo krwi. Rodzina i przedstawiciele KS Poświętne apelują do wszystkich ludzi sportu o oddanie krwi dla Damiana.
Krew można oddawać w Łodzi przy ul. Franciszkańskiej lub w innych szpitalach zaznaczając, że jest to dla Damiana STOBIŃSKIEGO - podając szpital - Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej Centralny Szpital Weteranów, Łódź ul. Żeromskiego 113.
sport_23_1W dniu 13 lipca 2010r. drużyna seniorów K.S. Poświętne rozpoczęła przygotowania do sezonu 2010/2011, który rozpoczyna się 15 sierpnia 2010r. Drużyna nadal występować będzie w klasie okręgowej ,a trenerem pozostaje Mariusz Kościsty. Treningi odbywają się we wtorki, środy i piątki. Z zespołu do tej pory nie odszedł żaden z zawodników. Na treningach pojawiło się kilku nowych (starych zawodników), po przerwie spowodowanej kontuzją powrócił Marcin Szporak, z Gerlacha Drzewica Rafał Trzaskowski, z juniorów Lechii Tomaszów Maz. Michał Pawlak. Trenuje z drużyną również Bartłomiej Wereszka.

Nasz zespół ma za sobą juz pierwszy sparing. W dniu 18 lipca 2010r. przeciwnikiem naszej drużyny był występujący w klasie A zespół Zjednoczonych Budziszewice. Nasz zespół wygrał ten 9:1.
Bramki zdobyli: przymierzani do gry w naszym klubie Łukasz Rak i Tomasz Golewski po 2 oraz Łukasz Spinek 2, Łukasz Lewandowski 1, Damian Pietrzyk 1 i Krzysztof Kalużny 1.
sport_23_2Skład: Maciej Lenarcik - Krzysztof Krawczyk, Bartłomiej Wereszka, Dawid Witek, Łukasz Lewandowski, Damian Stobiński, Marcin Szporak, Tomasz Golewski, Karol Skowroński, Łukasz Rak, Piotr Błotnicki oraz po przerwie Łukasz Dominiczak, Krzysztof Kalużny, Łukasz Starus, Łukasz Spinek, Rafał Trzaskowski, Damian Pietrzyk, Piotr Szczepanik, Michał Pawlak i Marcin Grabski.
Nie grali m in. Rafał Kierebiński i Jacek Malinowski - kontuzje oraz Piotr Kliszewski i Marek Jakubczyk - nieobecni - usprawiedliwieni.

23-07-2010

Remont świetlicy

deba_1W dniu 23 lipca odbyło się przekazanie placu budowy pod remont świetlicy wiejskiej w Dębie. Inwestycje wykonuje firma  Zakład Remontowo – Budowlany Jacek Lasota z Tomaszowa Mazowieckiego. Koszt remontu to prawie 500 tys. zł.
W toku planowanych robót przewidziane jest wymiany pokrycia dachowego, stolarki okiennej, instalacji wewnętrznych, docieplenie  ścian budynków i zagospodarowanie terenu.
Projekt finansowany jest w części ze środków unijnych w ramach programu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

deba_2

oczy_1W szybkim tempie posuwa się rozbudowa oczyszczalni ścieków w Poświętnem. Głównym celem inwestycji jest zwiększenie przepustowości istniejącej oczyszczalni do 150 m³/d
Inwestycje wykonuje konsorcjum firm Fambud ze Skierniewic i Ecol-Unicon z Gdańska.
Obiekt składać się będzie z bioreaktora, budynku technicznego, zbiornika osadu, pompowni ścieków surowych, zbiornika uśredniającego ścieków dowożonych, studni pomiarowej oraz stacji zlewczej wraz z tacą najazdową. Ponadto w ramach projektu planowana jest budowa sanitarnych instalacji międzyobiektowych oraz dróg i ogrodzeń. Koszt przedsięwzięcia określono na ponad 3,1 mln zł (brutto). Inwestycja będzie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Działanie 321. Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej). Termin zakończenia przedsięwzięcia wyznaczono na koniec października br.

oczy_2oczy_3

 

 

Bramki: Piotr Kliszewski 10 min.
Dawid Witek 18 min.
Piotr Kliszewski 80 min.

Skład: Maciej Lenarcik - Krzysztof Krawczyk, Piotr Kliszewski, Dawid Witek, Łukasz Lewandowski, Damian Stobiński, Krzysztof Kalużny, Marek Jakubczyk, Karol Skowroński, Leszek Kośka (62. Piotr Błotnicki), Łukasz Spinek (77. Witold Łaski, 85 Łukasz Kołodziejczyk),
Trener: Mariusz Kościsty

Widzów: ok. 130

9_06-2W kolejnym meczu rundy wiosennej drużyna KS Poświętne pokonała zespół Zjednoczonych Bełchatów 3:1. Nasi zawodnicy dobrze rozpoczęli spotkanie i po 18 minutach gry prowadzili 2:0. W 10 minucie bramkarz zespołu gości faulował Łukasza Spinka w polu karnym i arbiter podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Piotr Kliszewski. na 2:0 podwyższył kapitalnym uderzeniem z ok. 35 metrów w tzw. okienko Dawid Witek. Pierwsza połowa była bardzo dobra w wykonaniu naszego zespołu. Nasi zawodnicy kontrolowali sytuację na boisku.
Po przerwie drużyna gości zdecydowanie przeważała. Nasz zespół rozsądnie i szczęśliwie się bronił. Jednak w 75 minucie Maciej Lenarcik faulował w polu karnym zawodnika Zjednoczonych. Sędzia podyktował rzut karny. Zawodnik zespołu gości pewnie uderzył z 11 metrów i Bełchatowianie zdobyli kontaktową bramkę. Gdy wydawało się że czeka nas ciężka końcówka meczu nasza drużyna zdołała przeprowadzić kontratak. Krzysztof Kalużny wpadł w pole karne gości i tam był faulowany. Arbiter poraz trzeci w tym meczu podyktował jedenastkę, którą Piotr Kliszewski zamienił na trzecią bramkę. Do końca spotkania wynik meczu nie uległ zmianie i nasz zespół odniósł bardzo cenne zwycięstwo.

Ostatni mecz sezonu nasza drużyna rozegra w dniu 12 czerwca 2010 (sobota) o godz. 17.00 w Niechcicach z zespołem GUKS Gorzkowice. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Bramka: Damian Pietrzyk 43 min.

Skład: Maciej Lenarcik - Krzysztof Krawczyk, Piotr Kliszewski, Dawid Witek, Łukasz Lewandowski (70 Mariusz Kościsty), Damian Stobiński, Krzysztof Kalużny, Łukasz Spinek (80 Łukasz Tokarski), Karol Skowroński, Piotr Błotnicki (35 Damian Pietrzyk), Leszek Kośka.
Trener: Mariusz Kościsty

W dniu 3 czerwca 2010r. nasz zespół rozgrywał kolejne spotkanie w klasie okręgowej. W Radomsku spotkał się z tamtejszym Mechanikiem. Niestety nie był to udany wyjazd, bo nasza drużyna przegrała to ważne spotkanie 1:3.
Bramki: Jacek Świąder 10 min.
Jacek Świąder  68 min.

Skład: Michał Fiderek - Maciej Pękala, Jan Starus, Dawid Ajdamiak, Paweł Ajdamiak, Piotr Ajdamiak, Piotr Chmielewski, Karol Madej, Radosław Głobiński, Jacek Świąder.
Trener: Andrzej Kowalik

Drużyna juniorów starszych KS Poświętne pokonała na boisku w Różannie zespół LUKS Mroczków-Dzielna 2:1. Nasz zespół pomimo, że grał w osłabieniu odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo. Nasi zawodnicy grali lepiej piłką, bardziej zespołowo i kontrolowali przebieg meczu stwarzając sobie wiele okazji do uzyskania bramki. Dwie z nich wykorzystał Jacek Świąder. Popularny "Sokół" zachował się jak rasowy napastnik wykorzystując dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem gospodarzy. 

Następny mecz nasz zespół rozegra na własnym boisku w dniu 05 czerwca 2010r. (sobota) o godz. 11.00 z drużyną GKS II Bełchatów . Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =