Gmina Poświętne zaprasza!

Aktualności

14_5-1W czwartek odbyła się sesja RG, podczas obrad komendant komisariatu z Drzewicy przedstawił problem narastającej plagi kradzieży na terenie powiatu opoczyńskiego w tym w gminie Poświętne. Omówił również zarysy programu „Bezpieczne osiedla” , prosił o zgłaszanie pojawiania się podejrzanych osób na terenach wsi. Głównym punktem posiedzenia było głosowania nad rezygnacją przewodniczącego RG. Stefan Kwaśniak motywował swą decyzję brakiem poparcia swoich działań wśród radnych. Radni jednogłośnie zagłosowali przeciwko przyjęciu rezygnacji przewodniczącego.
Tak więc Stefan Kwaśniak nadal pełni funkcję przewodniczącego Rady Gminy Poświętne.
Radni podjęli także uchwały w sprawie zmiany w Gminnym Programie Przeciwdziałania Narkomani , zmiany w budżecie gminy oraz w sprawie stanowiska  Rady Gminy Poświętne w sprawie zwrócenia się do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o uznanie spraw wsi i rolnictwa za priorytetowy kierunek działań Polski w ramach prezydencji polskiej w Unii Europejskiej w II połowie 2011 roku

 

14_5-214_5-3

K.S. Poświętne - Gerlach Drzewica 2:1 (0:0)

Bramki: Michał Pawlak 90 min, Krzysztof Kaluźny 90+2 min

Skład: Maciej Lenarcik- Marcin Kędziora, Krzysztof Kaluźny, Michał Pawlak, Damian Kwaśniak, Łukasz Psut (70 min. Paweł Ajdamiak), Mateusz Opatczyk (46 min. Marek Jakubczyk), Marcin Szporak, Robert Borowski, Tomasz Golewski (46 min. Łukasz Spinek), Łukasz Rak (60 min. Bartłomiej Wereszka)

Trener: Robert Chmielewski
Kierownik drużyny: Łukasz Starus


Jak przegrać wygrany mecz  

12_5-1W dniu 3 maja 2011r. drużyna KS Poświętne podejmowała w meczu derbowym zespół Gerlacha Drzewica. Niespodziewany powrót zimy sprawił, że mecz był rozgrywany w arcytrudnych warunkach przy padajacym śniegu. Pogoda sprawiła, że trudno było spodziewać się ładnej gry. W pierwszej połowie praktycznie nie było sytuacji bramkowych. W 30 minucie Marcn Kędziora poraz drugi został ukarany żółtą kartką i musiał opuścic boisko. Gospodarzy czekała godzinna walka w osłabieniu w tak ciężkich warunkach pogodowych. W przerwie meczu trener Chmielewski dokonał dwóch zmian wpuszczając na boisko Marka Jakubczyka i Łukasz Spinka. W 60 minucie goście po rzucie wolnym uzyskali prowadzenie. W tym momencie uzyskanie korzystnego wyniku wydawało się jeszcze bardziej odległe. W 72 minucie bardzo dobrze zachował się bramkarz gospodarzy Maciej Lenarcik bronią sytuację sam na sam z zawodnikiem Gerlacha. Zawodnicy gości mimo przewagi jednego zawodnika wygladali na zadowolonych z wyniku, zwalniali grę jakby chcieli dowieźć 1:0 do końca meczu. To się na nich zemściło w końcówce meczu.

10_5-1Udany mecz rozegrali piłkarze KS–u Poświętne, którzy na własnym boisku zremisowali z wyżej notowaną drużyną Astorii Szczerców. Mecz był dość zacięty, sędzia pokazał w sumie pięć żółtych kartek. Wyrównującego gola zdobyli w 82 minucie spotkania. Strzelcem bramki był Marek Jakubczyk. Podopieczni Roberta Chmielewskiego nie dali sobie wydrzeć punktu, który w ostatecznym rozrachunku może dać zespołowi utrzymanie w klasie okręgowej.
KS Poświetne walczy bezpośrednio o utrzymania z sąsiadami z Drzewicy.
Fotoreportaż można zobaczyć w galerii portalu

KS Poświętne – Astoria Szczerców 1:1 (0:1)
Bramkę dla Poświętnego zdobył Marek Jakubczyk.
KS Poświętne wystąpił w składzie: Maciej Lenarcik, Marcin Kędziora, Krzysztof Kałużny, Michał Pawlak, Damian Kwaśniak, Łukasz Psut, Marcin Szporak, Marek Jakubczyk, Kamil Węgliński, Łukasz Rak, Robert Borowski. Na zmiany wchodzili: Mateusz Opatczyk, Łukasz Spinek, Krzysztof Krawczyk, Piotr Szczepanik. Trener Robert Chmielewski.

10_5-210_5-3

12_05-18 maja 2011r. Powiat Opoczyński przy pomocy gmin zorganizował pielgrzymkę do Krakowa, by wziąć udział w procesji i  Mszy św. będących ogólnopolskim dziękczynieniem za beatyfikację Jana Pawła II i Stanisława Kazimierczyka.
Na Skałce przy ołtarzu Trzech Tysiącleci została odprawiona Msza św., w której uczestniczyli - Episkopat Polski, biskupi z innych krajów, hierarchowie, prezydent Komorowski wraz z małżonką, przedstawiciele wszystkich stanów, stowarzyszeń, bractw i instytucji krakowskich, a także Kawalerowie Maltańscy, rycerze i damy Grobu Pańskiego, członkowie Zakonu Szpitalnego św. Łazarza oraz profesorowie, rektorzy wyższych uczelni. Powiat opoczyński reprezentował Starosta Opoczyński Jan Wieruszewski i około 600 kobiet w strojach ludowych. W krakowskich uroczystościach Gminę Poświętne reprezentował wójt Mieczysław Stępień, Przewodniczący Rady Gminy Stefan Kwaśniak, przedstawiciele Rady Gminy oraz Panie z  Kół Gospodyń Wiejskich w strojach ludowych.
 
 
 
Z A W I A D O M I E N I E

Dnia 02.05.2011 r. Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Pomocy

Społecznej w Poświętnem będą nieczynne.

 

Wójt Gminy Poświętne

(-) Mieczysław Stępień

18-04-2011

Niedziela palmowa


IMG_2042aNiedziela Palmowa w Kościele katolickim kończy okres Wielkiego Postu i rozpoczyna Wielki Tydzień - okres upamiętniający ukrzyżowanie i śmierć Chrystusa na Krzyżu. Nazwa tego dnia pochodzi od wprowadzonego w XI wieku zwyczaju święcenia palm.
Jednym ze zwyczajów jest radosna procesja z palmami upamiętniająca wjazd Jezusa do Jerozolimy, także i w Bazylice Studziańskiej odbyła się procesja której przewodniczył ks. proboszcz Jerzy Cedrowski. Wierni przybyli licznie z własnoręcznie wykonanymi palmami. Wyjątkową okazałe palmy przygotowało koło gospodyń wiejskich z Poświętnego.

 

 

IMG_2062a IMG_2063a

 

Dzie_Ziemi_2011Zbliżają się kolejne obchody Światowego Dnia Ziemi ‘2011

Początki obchodów Dnia Ziemi na świecie sięgają roku 1970, kiedy to aktywiści z nurtów proekologicznych postanowili nazwać organizowane 22 kwietnia akcje Dniem Ziemi. Sukces tego pomysłu stał się zaczynem dorocznych obchodów, które wypromował Gaylord Nelson, amerykański senator wspierający ochronę środowiska.

Podczas minionych 40 lat Dzień Ziemi zyskał 17 000 partnerów i organizacji, którzy efektywnie włączyli się w ochronę środowiska, obchodzony jest w 192 krajach. Ponad miliard osób rokrocznie uczestniczy w wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów Dnia Ziemi, co czyni go największym świeckim świętem na świecie.

 

W wyjazdowym meczu KS Poświętne zmierzył się z zespołem GKS Czarni Rozprza. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2 Bramki dla Poświętnego strzelili Łukasz Rak i Damian Kwaśniak

Mecz rozgrywanym na własnym boisku z obecnym liderem tabeli Włókniarzem Moszczenica mimo ambitnej postawy naszych zawodników zakończył się przegraną 0:2

Terminarz kolejnych spotkań

3 kwietnia (niedziela) godz. 15:00

LKS Mierzyn - KS Poświętne

KS Poświętne - LZS Świt Kamieńsk

10 kwietnia (niedziela) godz. 16:00

31-03-2011

PROWincja na plus

prowW kolejnym odcinku programu telewizji łódzkiej „Prowincja na plus" przedstawione zostały inwestycje wykonane przy udziale środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na terenie Gminy Poświętne. Cykl programu opowiada o tym jak zmieniają się gminy województwa łódzkiego przy pomocy środków PROW-u.
Program emitowany jest na antenie łódzkiego ośrodka telewizyjnego oraz na stronie internetowej telewizji łódzkiej http://www.tvp.pl/lodz/spoleczenstwo/prowincja-na-plus

Ks Poświętne – Polonia Piotrków tryb 2:1(1:0)

Bramki Łukasz Pstut 14 m i 60 m

 W pierwszym meczu rundy wiosennej zespół KS Poświętne zdecydowanie pokonał drużynę gości. Był to pierwszy mecz rozegrany pod wodzą nowego trenera Roberta Chmielewskiego. Prezes A. Kowalik stwierdził że drużyna solidnie przepracowała okres przygotowawczy i ma nadziej że pod wodzą nowego trenera zajmie bezpieczne miejsce w środku tabeli.

W składzie KS Poświętne zagrali :

Maciej Lenarcik, Marcin Kędziora, Krzysztof Kałużny, Michał Pawlak Damian Kwaśniak,

Łukasz Psut, Marcin Szporak, Marek Jakubczyk, Kamil Węgliński, Łukasz Rak, Robert Borowski,

Mateusz Opatczyk, Łukasz Spinek, Krzysztof Krawczyk, Piotr Szczepanik,

Trener Robert Chmielewski

Widzów 100

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =