Gmina Poświętne zaprasza!

Aktualności

rezyser_hoffmanJak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie Poświętne stanie się planem kolejnego polskiego filmu
Przy kościele św Józefa który można było zobaczyć w słynnym dziele Andrzeja Wajdy „Katyń” kręcona będą sceny do najnowszej produkcji Jerzego Hoffmana „Bitwa Warszawska 1920”
Produkcja będzie epicką opowieścią o losach trojga bohaterów ( Oli młodej aktorki teatralnej, jej brata Jana – poety o lewicowych poglądach oraz narzeczonego Andrzeja – ułana Wojska Polskiego) na tle krwawych wydarzeń 1920 roku. Akcja filmu rozpoczyna się w maju 1920 roku podczas tzw. wyprawy kijowskiej, kulminację zaś osiąga w przełomowych dniach sierpnia gdy wojska bolszewickie nacierają na Warszawę.

Dla przypomnienia w Poświętnem kręcono takie filmy jak: „Czterej pancerni i pies”, „Jak rozpętałem II wojnę światową” „Hubal” , „Katyń”
20-04-2010

Grand Derbi

KS "Poświętne" - Gerlach Drzewica 1:1 (0:1)

Bramka: Łukasz Lewandowski 59 min.

Skład: Maciej Lenarcik - Przemysław Białkowski (80. Dawid Witek), Piotr Kliszewski, Krzysztof Kalużny, Łukasz Lewandowski, Łukasz Spinek (70. Marceli Juda), Rafał Kierebiński, Marek Jakubczyk, Leszek Kośka (46. Krzysztof Krawczyk), Witold Łaski, Karol Skowroński.
Trener: Mariusz Kościsty
Żółte kartki: Marek Jakubczyk, Łukasz Spinek, Piotr Kliszewski
Widzów: ok.100

dsc_3330Dopiero w dniu 19 kwietnia 2010r. drużyna KS Poświętne zaprezentowała się poraz pierwszy na swoim boisku rozgrywając mecz derbowy z Gerlachem Drzewica.
Początek meczu należał do gospodarzy, który osiągnęli lekką przewagę, jednak dwa razy Witold Łaski uderzał zbyt słabo aby pokonać bramkarza gości. W 30 minucie piłkarze Gerlacha przeprowadzili kontrę po której objęli prowadzenie. Zdobyta bramka dodała skrzydeł zawodnikom gości, którzy końca pierwszej połowy przeważali.

12-02-2010

Staranował bank

12.02Do groźnego wypadku doszło dziś we wczesnych godzinach porannych w miejscowości Poświętne. Na łuku drogi naczepa samochodu ciężarowego wpadła w poślizg i uderzyła w budynek banku. Na szczęście ze względu na wczesną porę w budynku nie było pracowników i klientów. Policja i straż pożarna zabezpieczyła teren. Sam budynek zostanie także poddany ekspertyzie przez inspektorów nadzoru budowlanego.

 

12a.02

02-02-2010

Bal Charytatywny

Coroczny bal charytatywny odbył się w ubiegłą sobotę. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Bazyliki Studziańskiej. Celem działalności jest wspomożenie tego pięknego obiektu, a także wpieranie ludzi chorych, niepełnosprawnych w szczególności dzieci.
Bal charytatywny w 2010 roku został w lokalu „Ranczo”, a celem było pozyskanie środków na remont organistówki, na który to projekt stowarzyszenie złożyło wniosek o dofinansowanie w Urzędzie Marszałkowskim w ramach środków PROW
W balu uczestniczyło 70 gości, główną atrakcją była licytacja fantów prowadzona przez Mariana Pisarskiego a  podarowanych przez firmy: Ceramika Paradyż, Optex S.A. oraz osoby prywatne posła Roberta Telusa i pana Mariana Zacha. Dzięki aukcji udało się zebrać kwotę 7250 zł.
Bal charytatywny został zorganizowany po raz 10, większość uczestników już zadeklarowała uczestnictwo w przyszłym roku
Stowarzyszenie pragnie podziękować wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli za pomoc i życzliwość w organizacji imprezy.

0e49a3fe1b

W dniu 17 stycznia 2010r. w Tomaszowie Mazowieckim odbył się turniej dla rocznika 1997 o Puchar Prezesa UKS „Niezapominajki”.
Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodniczy, którzy okazali się najlepsi w turnieju i zasłużenie odebrali Puchar. Drugie miejsce zajął zespół Concordii Piotrków Tryb. A trzecie gospodarz turnieju UKS Niezapominajki Tomaszów Maz.

Na zakończenie turnieju zostały przyznane również dyplomy za nagrody indywidualne.

Dwie nagrody odebrał Krzysztof Nowak zostając wybrany najlepszym zawodnikiem oraz najlepszym strzelcem turnieju (zdobył 4 bramki).
Najlepszem trenerem turnieju został wybrany opiekun naszej drużyny Marcin Pogorzała

Wyniki spotkań naszego zespołu:
1.K.S. Poświetne – Włókniarz Moszczenica 2:0 (bramki: Krzysztof Nowak – 2)
2.K.S. Poświetne – UKS „Niezapominajki 0:4
3.K.S. Poświętne – UKS Sadykierz 1:0 (bramka: Krzysztof Nowak)
4.K.S. Poświętne – Włókniarz II Moszczenica 1:0 (bramka: Kamil Kołodziejczyk)
5.K.S. Poświetne – Concordia Piotrków Tryb. 1:0 (bramka: Krzysztof Nowak)

Skład naszej drużyny:
Szymon Kołodziejczyk, Mateusz Bieniek, Adrian Dałek, Damian Bartos, Kamil Kołodziejczyk – kapitan zespołu, Karol Błąkała, Michał Kośka, Krzysztof Nowak, Michał Kacprzak, Stasiu Lasota, Marcin Kacprzak i Damian Badura.

28-12-2009

Sesja Rady Gminy

W dniu 15 grudnia 2009 roku odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Poświętne. Radni podjęli następujące uchwały: w sprawie zatwierdzenia planu odnowy wsi Poświętne na lata 2009- 2015, w sprawie zmian w budżecie i układzie wykonawczym w  2009 roku, w sprawie uchwalenia budżetu gminy na rok 2010. oraz w sprawie wyrażenia zgody na nabycie w formie darowizny działek oznaczonych numerami 193/2,279/4,356/2 położonych w obrębie miejscowości Mysiakowiec.
Kolejna, ostania sesja w tym roku planowana jest na dzień 29 grudnia.
16-12-2009

Szkolenie LGD

W dniu 16 grudnia odbyło się szkolenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „ Tradycja, Kultura, Rozwój". Tematem szkolenia było zapoznanie potencjalnych wnioskodawców dotyczącymi przygotowania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach działań PROW 2007-2013.
22-11-2009

100 urodziny

dsc_2938Obchody setnych urodzin Józefa Skorupy rozpoczęła msza w intencji jubilata odprawiona w kościele w Kraśnicy w przeddzień jubileuszu, 22 listopada. W czasie mszy  w świątyni, życzenia dla jubilata składali przedstawiciele władz gminy Poświętne, KRUS-u oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dębie a ksiądz proboszcz Jacek Bajon odczytał życzenia od ordynariusz diecezji radomskiej, bpa Henryka Tomasika.
Drugą częścią obchodów było spotkanie z władzami samorządowymi i zaproszonymi gośćmi, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Domu Ludowym w Dębie. Tu odśpiewano jubilatowi „Dwieście lat", a za jego zdrowie wzniesiono toast lampką szampana

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =