Gmina Poświętne zaprasza!

Aktualności

Skład: Robert Polak - Przemysław Białkowski (75. Dawid Witek), Piotr Kliszewski, Krzysztof Kalużny, Łukasz Lewandowski, Łukasz Spinek, Rafał Kierebiński, Marek Jakubczyk,Krzysztof Krawczyk,( 68. Leszek Kośka), Karol Skowroński, Jacek Malinowski (62. Marceli Juda).
Trener: Mariusz Kościsty
Żółte kartki: Łukasz Spinek, Piotr Kliszewski (2 i czerwona kartka)
Widzów: ok.140

W dniu 25 kwietnia 2010r. zespół KS Poświętne rozegrał kolejny mecz w klasie okręgowej. Tym razem przeciwnikiem naszej drużyny był dobrze spisujący się zespół Skalnika Sulejów. Nasz zespół bardzo dobrze rozpoczął spotkanie stwarzając sobie w pierwszych 30 minutach meczy trzy dogodne sytuacje bramkowe. Niestety Jacek Malinowski, Marek Jakubczyk i Karol Skowroński ich nie wykorzystali. Goście także mieli jedną dogodną sytuację do zmiany wyniku. Jednak nie wykorzystali rzutu karnego. Po przerwie gra toczyła się głównie w środku boiska. Wyrównany mecz toczył się do 78 minuty. Wtedy w ciągu 3 minut nasz zespół stworzył cztery bardzo dogodne sytuacje do zdobycia bramki, jednak Karolowi Skowrońskiemu, Leszkowi Kośce i Dawidowi Witkowi zabrakło precyzji i okazje zostały zaprzepaszczone. Kiedy wydawało się, że bramka dla naszej drużyny jest tylko kwestią czasu zespół gości przeprowadził wzorcową kontrę i zdobył bramkę.

Skład: Michał Fiderek - Maciej Pękala, Jan Starus, Dawid Ajdamiak, Paweł Ajdamiak, Piotr Ajdamiak (35. Marcin Gosa), Piotr Chmielewski, Karol Madej, Jacek Świąder, Łukasz Kacprzak (70. Piotr Żak), Przemysław Bartos.
Trener: Andrzej Kowalik

Dopiero w dniu 28 kwietnia 2010r. juniorzy starsi naszego klubu rozegrali pierwszy mecz w rundzie wiosennej. W Kleszczowie z drużyną Omegi przegrali 0:3. Mecz stał na słabym poziomie. Drużynie gospodarzy udało się wykorzystać błędy w obronie i zdobyli trzy bramki. Nasz zespół miał dwie dogodne okazje do zdobycia bramki, jednak Łukasz Kacprzak i Jan Starus nie potrafili skutecznie skierować futbolówki do bramki Omegi. W poczynaniach naszych zawodników widoczny był brak ogrania, kondycji i skuteczności.


Następny mecz juniorzy rozegrają na własnym boisku w dniu 02 maja 2010r. (niedziela) o godz. 17.00 z drużyną KS Paradyż

W najbliższą niedzielę 30 maja przy szańcu majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” odbędą się uroczystości patriotyczno – religijne upamiętniające 70 rocznicę jego śmierci.

Przedstawiamy program uroczystości:

14:00 – Polowa Msza Św. przy szańcu

15:00 – Okolicznościowe przemówienia

15:20 – Odsłonięcie i poświęcenie tablic – Towarzystwa Olimpijczyków Polskich oraz tablic Hubalczyków „Tereski” i Kotwicza”

15:30 – Apel pamięci

15:45 – Składanie wieńców i wiązanek

16:00 – Zakończenie uroczystości

26-05-2010

Dzień Matki

Dzień MatkiDzień MatkiŚwięto to obchodzone jest corocznie jako wyraz szacunku oraz wdzięczności dla wszystkich matek.
Z tej okazji w Zespole Szkół Samorządowych w Poświętnem odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów. Po występach dla licznie przybyłych mam przygotowano także poczęstunek

26-05-2010

Wielka woda

26_5Do lokalnych podtopień doszło w miejscowości Mysiakowiec. Zagrożony był fragment nowo wybudowanego odcinka drogi, dzięki szybkiej reakcji władz usypano prowizoryczny wał który ochronił drogę przed rozmyciem.. Do stanu wody z 1997 roku brakło około pół metra
27-04-2010

Absolutorium

27_04-1Głównym punktem obrad Sesji Rady Gminy było udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy.
Uchwała w sprawie udzielenia absolutorium została podjęta przez radnych jednogłośnie.
Podjęto także uchwałę w sprawie zmian w budżecie i układzie wykonawczym oraz omawiane było sprawozdanie z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi.


27_04-2 27_04-3
rezyser_hoffmanJak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie Poświętne stanie się planem kolejnego polskiego filmu
Przy kościele św Józefa który można było zobaczyć w słynnym dziele Andrzeja Wajdy „Katyń” kręcona będą sceny do najnowszej produkcji Jerzego Hoffmana „Bitwa Warszawska 1920”
Produkcja będzie epicką opowieścią o losach trojga bohaterów ( Oli młodej aktorki teatralnej, jej brata Jana – poety o lewicowych poglądach oraz narzeczonego Andrzeja – ułana Wojska Polskiego) na tle krwawych wydarzeń 1920 roku. Akcja filmu rozpoczyna się w maju 1920 roku podczas tzw. wyprawy kijowskiej, kulminację zaś osiąga w przełomowych dniach sierpnia gdy wojska bolszewickie nacierają na Warszawę.

Dla przypomnienia w Poświętnem kręcono takie filmy jak: „Czterej pancerni i pies”, „Jak rozpętałem II wojnę światową” „Hubal” , „Katyń”
20-04-2010

Grand Derbi

KS "Poświętne" - Gerlach Drzewica 1:1 (0:1)

Bramka: Łukasz Lewandowski 59 min.

Skład: Maciej Lenarcik - Przemysław Białkowski (80. Dawid Witek), Piotr Kliszewski, Krzysztof Kalużny, Łukasz Lewandowski, Łukasz Spinek (70. Marceli Juda), Rafał Kierebiński, Marek Jakubczyk, Leszek Kośka (46. Krzysztof Krawczyk), Witold Łaski, Karol Skowroński.
Trener: Mariusz Kościsty
Żółte kartki: Marek Jakubczyk, Łukasz Spinek, Piotr Kliszewski
Widzów: ok.100

dsc_3330Dopiero w dniu 19 kwietnia 2010r. drużyna KS Poświętne zaprezentowała się poraz pierwszy na swoim boisku rozgrywając mecz derbowy z Gerlachem Drzewica.
Początek meczu należał do gospodarzy, który osiągnęli lekką przewagę, jednak dwa razy Witold Łaski uderzał zbyt słabo aby pokonać bramkarza gości. W 30 minucie piłkarze Gerlacha przeprowadzili kontrę po której objęli prowadzenie. Zdobyta bramka dodała skrzydeł zawodnikom gości, którzy końca pierwszej połowy przeważali.

12-02-2010

Staranował bank

12.02Do groźnego wypadku doszło dziś we wczesnych godzinach porannych w miejscowości Poświętne. Na łuku drogi naczepa samochodu ciężarowego wpadła w poślizg i uderzyła w budynek banku. Na szczęście ze względu na wczesną porę w budynku nie było pracowników i klientów. Policja i straż pożarna zabezpieczyła teren. Sam budynek zostanie także poddany ekspertyzie przez inspektorów nadzoru budowlanego.

 

12a.02

02-02-2010

Bal Charytatywny

Coroczny bal charytatywny odbył się w ubiegłą sobotę. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Bazyliki Studziańskiej. Celem działalności jest wspomożenie tego pięknego obiektu, a także wpieranie ludzi chorych, niepełnosprawnych w szczególności dzieci.
Bal charytatywny w 2010 roku został w lokalu „Ranczo”, a celem było pozyskanie środków na remont organistówki, na który to projekt stowarzyszenie złożyło wniosek o dofinansowanie w Urzędzie Marszałkowskim w ramach środków PROW
W balu uczestniczyło 70 gości, główną atrakcją była licytacja fantów prowadzona przez Mariana Pisarskiego a  podarowanych przez firmy: Ceramika Paradyż, Optex S.A. oraz osoby prywatne posła Roberta Telusa i pana Mariana Zacha. Dzięki aukcji udało się zebrać kwotę 7250 zł.
Bal charytatywny został zorganizowany po raz 10, większość uczestników już zadeklarowała uczestnictwo w przyszłym roku
Stowarzyszenie pragnie podziękować wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli za pomoc i życzliwość w organizacji imprezy.
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =