Gmina Poświętne zaprasza!

Aktualności

Wójt Gminy Poświętne Michał Franas, Gminny Ośrodek Kultury w Poświętnem oraz Szkoła Podstawowa w Poświętnem zapraszają na trzecią edycję Majówkowego Rajdu Rowerowego który odbędzie się w sobotę 25 maja 2019 r. W roku obecnym uczestnikom wydarzenia przyświecać będzie hasło „Szlakiem Wielkiej Historii”. Tytuł nawiązuje do trasy przejazdu, która będzie wiodła przez historyczne miejsca zlokalizowane na terenie gminy Inowłódz i Poświętne. Start rajdu zaplanowany jest o godz. 10.00 z parkingu przed Szkołą Podstawową w Poświętnem. Zgłoszenia osób chętnych do uczestnictwa w blisko 50-kilometrowym przejeździe przyjmuje Gminny Ośrodek Kultury w Poświętnem.
W związku z upływem w bieżącym roku kadencji i potrzebą wybrania nowych ławników na kadencję 2020-2023 na podstawie art.161 § 1 i 2 ustawy z dnia 27 lipca 2001r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. z 2019r.poz.52 z późn.zm.) podaje się do publicznej wiadomości liczbę ławników w celu dokonania ich wyboru najpóźniej w październiku br. przez Radę Gminy Poświętne :
Zgodnie z ostrzeżeniem meteorologicznym nr 34 IMGW-PIB informujemy o możliwości wystąpienia na naszym terenie w dniu 17.05.2019 r.  burz z opadami deszczu do 30 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami również grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 15:00 dnia 17.05.2019 do godz. 22:00 dnia 17.05.2019 r.
Nadleśnictwo Opoczno informuje, że z dniem 16.05.2019 roku odwołano okresowy zakaz wstępu do lasu ze względu na duże zagrożenie pożarowe. W załączeniu zamieszczamy Decyzję Nadleśniczego.
W połowie kwietnia informowaliśmy o podpisaniu umowy  dotyczącej realizacji robót w ramach zadania pn. „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brudzewicach”. Dzisiaj po blisko miesiącu od tego wydarzenia widoczne są liczne efekty postępujących prace, które można by rzec - „idą pełną parą”. Przede wszystkim w bardzo zaawansowanym stanie jest  zadanie ocieplenia ścian fundamentowych i zewnętrznych. Równolegle prace remontowe postępują również wewnątrz budynku szkoły.
We wtorek 7 maja 2019 r. Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Poświętnem wzorem lat ubiegłych stała się miejscem rozgrywania eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju uczestniczyło 17 drużyn reprezentujących szkoły z wszystkich gmin naszego powiatu: Opoczno, Poświętne, Drzewica, Sławno, Mniszków, Białaczów, Żarnów i Paradyż. Rozgrywka z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego składała się z dwóch zasadniczych konkurencji:  testu wiedzy dotyczącej  znajomości prawa o ruchu drogowym, zadań praktycznych (jazda na rowerze po miasteczku ruchu drogowego i torze sprawnościowym). Zwycięzcy turniej otrzymali okolicznościowe puchary oraz wartościowe nagrody. Ponadto będą reprezentować powiat opoczyński w finale wojewódzkim, który odbędzie się 17 maja 2019 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Dzięki wsparciu samorządów gminnych z powiatu opoczyńskiego oraz przychylności sponsorów również wszyscy uczestnicy otrzymali cenne upominki.
Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, Polski Związek Spadochroniarzy – Oddział w Łodzi oraz 25 Brygada Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim zapraszają na Zawody Spadochronowe o Puchar Wójta Gminy Sławno, XXV Wielobój Spadochronowy oraz VII Wielobój Desantowy, które odbędą się w dniu 18 maja 2019 r. /sobota/ od godz. 10.00 do godz. 17.30 na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sławnie.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poświętnem w oparciu o art.29 ust.1,2 i art.30 ust.1 ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej ( t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 998) zachęca rodziny do współpracy we wspieraniu rodzin przeżywających trudności w zakresie opieki i wychowania dzieci. Pomoc i wspieranie tych rodzin wyrażać się będzie przyjęciem na siebie roli RODZINY WSPIERAJĄCEJ. Pełnienie funkcji rodziny wspierającej może być powierzone osobom z bezpośredniego otoczenia dziecka, które nie były skazane prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo.
We wtorek 7 maja 2019 roku odbyły się  Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Opoczyńskiego  w piłce nożnej dziewcząt. Kolejny już sukces odniosły w tym roku szkolnym odniosły uczennice Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Poświętnem, które w zaciętej rywalizacji uplasowały się ostatecznie na III miejscu. Warto przypomnieć, że miesiąc wcześniej dziewczęta z Poświętnego okazały się najlepsze w Igrzyskach  Młodzieży Szkolnej Powiatu Opoczyńskiego w turnieju koszykówki.
W dniach 6 i 7 maja 2019 r. Szkoła Podstawowa w Poświętnem, Filialna Szkoła Podstawowa w Dębie jak i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brudzewicach uczciły Święto Konstytucji 3 Maja. Z okazji 228 rocznicy uchwalenia tego historycznego w dziejach naszej Ojczyzny aktu prawnego we wszystkich szkołach funkcjonujących na terenie gminy Poświętne dobyły się uroczyste patriotyczne apele.
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =