Gmina Poświętne zaprasza!

Aktualności

Czerwona strefa w całej Polsce

W piątek 23 października 2020 r. Premier, po rozmowach Rządowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego przedstawił nowe obostrzenia i restrykcje, będące konsekwencją rekordowej liczby nowych przypadków koronawirusa  odnotowanych w  ostatnim czasie.
Gminne Biuro Spisowe w Poświętnem informuje, że Urząd Statystyczny w Łodzi planuje zorganizowanie w naszej gminie Mobilnych Miejsc Spisowych za pośrednictwem SpisoBusów i przeprowadzenia wywiadów bezpośrednich z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Żaden rolnik spisany w spisobusie, lub innym mobilnym miejscu spisowym, nie wyjdzie z pustymi rękami!
Nadleśnictwo Smardzewice informuje, że w dniu 6 listopada 2020r. odbędą się polowania zbiorowe w lasach w okolicach wsi Sługocice, Brzustów, Dąbrowa, Tomaszówek, Łokietka, Dęba, Dęborzeczka, Buczek i Poświętne. Polowania połączone będą z przeszukiwaniem terenu pod kątem padłych dzików i przeprowadzane będą w tych dniach w godzinach od 7:00 do 15:00.
Wzorem lat ubiegłych rozpoczęliśmy kolejną edycję - finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki projektu powszechnej nauki pływania pn. „Umiem pływać” w gminie Poświętne.
W trosce o zdrowie mieszkańców gminy Poświętne, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną koronawirusem SARS-CoV-2, prosimy o podawanie odczytów wodomierzy telefonicznie pod nr: 664 193 238 lub 44 756 40 34.
Prosimy o podanie odczytu wodomierzy mieszkańców następujących miejscowości:
- Poświętne,
- Stefanów,
- Ponikła,
- Kozłowiec,
- Brudzewice Koloni
a.
Zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Poświętne od dnia 19 października ruszają konsultacje projektu uchwały w sprawie rocznego programu współpracy Gminy Poświętne z organizacjami pozarządowymi, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2021.
W związku z powyższym zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego działających na terenie Gminy Poświętne, do wnoszenia uwag i opinii do dnia 02.11.2020 roku za pośrednictwem załączonego formularza opinii.
16 października 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2020 rok oraz zaliczek na poczet płatności obszarowych PROW.
Premier i Minister Zdrowia razem z Rządowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego, przedstawili nowe obostrzenia w związku z rozwojem pandemii i szybko rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.
„Każdy liść pochłania CO2 ”- to hasło tegorocznego Święta Drzewa.
Jak co roku 10 października gmina Poświętne przyłączyła się do  szerokiej, ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew i krzewów.
Akcja przypomina wszystkim, że sadzenie drzew jest jednym na najprostszych i najbardziej opłacalnych sposobów zapobiegania niekorzystnym zmianom klimatu.
Na terenie gminy Poświętne w ramach projektu pt.: „Utworzenie filmowych punktów turystyczno – informacyjnych dla mieszkańców i gości Gminy Poświętne” stanęła m. in.: altana oraz tablice przedstawiające bogaty filmowy dorobek gminy.
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =