Gmina Poświętne zaprasza!

Aktualności

Na terenie całego kraju trwa akcja promocyjna programu 500+, który od 1 lipca 2019 r. obowiązuje w rozszerzonej formule. Świadczenie wychowawcze przysługuje na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. Już jutro tj. 24 lipca 2019 r. charakterystyczny niebieski BUS z symbolami programu pojawi się na terenie Gminy Poświętne tj. przed Urzędem Gminy Poświętne. Początek spotkania informacyjnego z pracownikami Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego zaplanowany jest na godz. 13. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby.
Po niezwykłym zainteresowaniu kinem plenerowym jakie miało miejsce rok temu podczas uroczystości jubileuszu 50-lecia Koronacji Cudownego Obrazu MB Świętorodzinnej w Studziannie  również i w tym roku w centrum Poświętnego odbędzie się wieczór filmowy. Podczas wieczornego seansu, który odbędzie się w sobotę 27 lipca 2019 r. o godz. 20.30 zaprezentowana zostanie jedna z produkcji filmowych zrealizowanych na terenie gminy Poświętne. Organizatorzy przewidzieli jednak również pewne niespodzianki. Miejscem projekcji będą tzw. gradusy czyli plac przed Bazyliką Św. Rodziny. Na wydarzeni zaprasza wójt Michał Franas oraz Stowarzyszenie „Poświętne – Nakręcona Gmina”. Dla wszystkich wstęp wolny.
Gmina Poświętne otrzymała 14.000 zł wsparcia finansowego w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2017 – 2019 – "Aktywna tablica".  Wysokość wkładu własnego wynosi 3.500 zł, natomiast koszt całkowity to 17.500 zł. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brudzewicach będzie mogła zakupić nowoczesny sprzęt multimedialny wspierający proces dydaktyczny.
Kolejne istotne środki finansowe otrzymała Gmina Poświętne, celem realizacji proekologicznego zadania, służącego poprawie warunków życia mieszkańców. W dniu 10 lipca 2019 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w  Łodzi nastąpiło podpisanie umowy, której przedmiotem jest usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Poświętne. Sygnatariuszami umowy reprezentującymi samorząd gminny byli – wójt Michał Franas oraz skarbnik Jadwiga Kośka.

Już od trzech lat miesiąc lipiec kojarzy się w naszej gminie przede wszystkim z Festiwalem Pieroga w Anilinie. I tak w minioną sobotę 13 lipca odbyła się już czwarta edycja tego smacznego, rodzinnego i niezwykle sympatycznego święta  kultywującego regionalne kulinaria, ale również promującego lokalną kulturę i tradycję. Spotkaniu w Anielinie towarzyszyła rodzinna i piknikowa atmosfera wypełniona występami artystycznymi, atrakcjami dla dzieci oraz oczywiście degustacją pierogów w różnych propozycjach smakowych. Głównymi Organizatorami wydarzenia byli: wójt Gminy Poświętne Michał Franas, Koło Gospodyń Wiejskich w Anielinie, Fundacja „Ostoja” z Opoczna, radny Wsi Anielin, sołtys Wsi Anielin oraz Gminny Ośrodek Kultury w Poświętnem.
W dniu 12 lipca 2019 r. w miejscowości Buczek (gm. Poświętne) poświęcony został kamienny obelisk upamiętniający dramatyczne wydarzenia z 1863 r. oraz poległych powstańców styczniowych. Aktu tego dokonał proboszcz parafii w Libiszowie ks. Wiesław Mieczysław Mazur. W uroczystości obok mieszkańców wsi Buczek udział wzięli m.in. wójt Michał Franas, zastępca burmistrza Opoczno Tomasz Łuczkowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie Adam Grabowski, etnograf dr Jan Łuczkowski, a także społeczny opiekun miejsc pamięci narodowej Włodzimierz Koperkiewicz, który wraz z Jerzym Bajerowskim był inicjatorem upamiętnienia powstańczej mogiły w Buczku.
Rejon Energetyczny Tomaszów Mazowiecki zawiadamia, że w związku z pracami eksploatacyjnymi nastąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej dla klientów w miejscowości Wólka Kuligowska w dniu 23 lipca 2019 r. (wtorek) w godz. 8.00 - 15.00.
Już w najbliższą sobotę 13 lipca 2019 r. odbędzie się IV edycja Festiwalu Pieroga w Anielinie. Na to niezwykle sympatyczne i rodzinne wydarzenie Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców i gości Gminy Poświętne. W programie m.in.: konkurs na najlepsze pierogi, występy artystyczne KGW oraz podopiecznych ŚDS Opoczno, bezpłatne atrakcje dla dzieci, stoisko Fundacji "Ostoja", prezentacja sprzętu strażackiego OSP Poświętne, zabawa taneczna oraz inne niespodzianki. Początek święta o godz. 18.00 przy świetlicy wiejskiej w Anielinie. Dla wszystkich przybyłych nie zabraknie atrakcji ani bogactwa pierogowych smaków, które już w latach poprzednich przyciągnęły wiele osób.
Wójt Gminy Poświętne uprzejmie informuje, iż rolnicy, którzy ponieśli szkody w uprawach rolnych, powstałe w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego (suszy) mogą składać wnioski o szacowanie szkód przez gminną komisję w terminie do 19 lipca 2019 r. do Urzędu Gminy Poświętne, ul. Akacjowa 4. Do wniosku należy załączyć wydruk wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich na 2019 r. złożony w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Urząd Gminy Poświętne informuje, że od 1 lipca 2019 roku zmieniła się firma odbierająca odpady z terenu naszej gminy. Firma ,,DREWBUD” będzie odbierała odpady z podziałem na dwie trasy oraz jednego dnia będą zbierane odpady zmieszane (kosze) i segregowane (worki).
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =