Zapraszamy na Szkolne Święto Pieczonego Ziemniaka w Brudzewicach PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Poświętne Michał Franas oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brudzewicach Elżbieta Grzegorska serdecznie zapraszają na „Szkolne Święto Pieczonego Ziemniaka”, które odbędzie się 2 października 2016 r. od godz. 14 na placu przed Szkołą Podstawową w Brudzewicach. W programie m.in.: występy artystyczne w wykonaniu uczniów kl. I-III, "ziemniaczane" konkursy oraz konkurencje dla dzieci i rodziców z nagrodami, degustacja potraw z ziemniaka połączona z konkursem na najładniejsze stoisko, kiełbaski z grilla oraz pieczone ziemniaki, biesiada przy ognisku.

 
W ramach współpracy podziwiali uroki gminy Nieborów PDF Drukuj Email

W ramach zawiązanej współpracy z Gminą Nieborów mieszkańcy Gminy Poświętne mieli okazję poznać największe atrakcje podłowickiej gminy. Wspólnym podmiotem dla obu gmin są bogate tradycje filmowe związane z realizacją różnych produkcji. Wśród osób wędrujących szlakiem filmowym oraz podziwiających uroki turystyczne gminy Nieborów znaleźli się: zastępca wójta Maria Grzybek, prezes stowarzyszenia „Poświętne – nakręcona gmina” Wojciech Jaskuła, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Mnich, radni, sołtysi, strażacy z OSP oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Więcej…
 
Tańce i hulanki na dechach podczas odpustu św. Michała PDF Drukuj Email

Zgodnie z już wieloletnią tradycją uroczystości odpustowe św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela w sanktuarium św. Rodziny i św. Filipa Nerii w Studziannie zgromadziły rzesze pielgrzymów oraz zwiedzających. Już po raz czwarty uroczystościom religijnym towarzyszyły „Tańce i Hulanki”, czyli potańcówka w rytmach muzyki ludowej. W plenerze, w malowniczym miejscu tuż przy kościele św. Anny, na tradycyjnych drewnianych dechach wystąpili muzycy starego i młodego pokolenia mistrzowie muzyki tradycyjnej i znakomici kontynuatorzy. Tegoroczna organizacja wydarzenia została wsparta ze środków Łódzkiego Domu Kultury.

Więcej…
 
„Filmowe Łódzkie” zaczyna się w Poświętnem PDF Drukuj Email

Gmina Poświętne przystąpiła do projektu „Filmowe Łódzkie”. Dołączając do filmowego szlaku turystycznego wójt Michał Franas odsłonił w centrum Poświętnego tablicę informacyjną prezentującą dziedzictwo filmowe Gminy Poświętne. Celem projektu jest promocja dorobku filmowego naszego województwa oraz budowanie turystyki filmowej.

Więcej…
 
Kolejne przerwy w dostawie energii elektrycznej PDF Drukuj Email

Rejon Energetyczny Tomaszów Mazowiecki zawiadamia, że w związku z pracami eksploatacyjnymi nastąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej dla mieszkańców miejscowości Poręby w dniu 26 września 2016 r. od godz. 8.00 do godz. 11.00.

 


Strona 1 z 100
Wiadomości z kraju
Money.pl - Kliknij po więcej
  • Zmiana granicy między Polską A i B. Oto co ma na to wpływ
    Dominacja rolnictwa tradycyjnego, migracje młodych, a nawet złe skomunikowanie transportem publicznym. To tylko część z czynników, które mają wpływ na niski rozwój niektórych gmin. Ich konsekwencją jest nowa linia podziału Polski na część rozwiniętą i ubogą. Oto jak teraz ona przebiega.
  • Lasy Państwowe chcą zarabiać na truflach. Czy można je w Polsce zbierać?
  • Polskie firmy podbijają Zachód
  • Mateusz Morawiecki na czele dwóch resortów. Relacja live ze wspólnej konferencji Szydło i Morawieckiego
  • Rzecznik rządu zdradza skład Komitetu Ekonomicznego przy Radzie Ministrów
  • Mieszkanie Plus. Wiceminister infrastruktury: program nikogo nie wyklucza
Wspierane przez Money.pl
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2016-09-29 18:59)
WIG 47494.62 +0,37%
WIG20 1730.45 -0,24%
mWIG40 4059.30 +0,09%
sWIG80 14288.35 +0,13%
Wspierane przez Money.pl
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2016-09-29
USD 3,8354 +0,24%
EUR 4,3014 +0,22%
CHF 3,9479 +0,21%
GBP 4,9837 +0,24%
Wspierane przez Money.pl
Designed by Templatka.pl