Rekordowa kwota na renowację zabytków w województwie łódzkim PDF Drukuj Email

Zarząd Województwa Łódzkiego zdecydował o przeznaczeniu w 2018 roku rekordowej kwoty, 5 milionów złotych, na przywracanie świetności najcenniejszym zabytkom województwa łódzkiego!

Z funduszy może skorzystać każdy, kto posiada zabytek wpisany do rejestru zabytków województwa łódzkiego. Nabór wniosków potrwa do końca lutego.

Więcej…
 
Zapraszamy na spotkanie autorskie ze Zbgniewem Kołba PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Poświętne oraz Gminny Ośrodek Kultury w Poświętnem zapraszają na Spotkanie ze Zbigniewem Kołba - autorem książki "Krioterapia. To warto wiedzieć.". Prelekcja poświęcona szeroko rozumianej tematyce zdrowotnej oraz leczeniu różnych powszechnych schorzeń i dolegliwości odbędzie się w dniu 24 stycznia 2017 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Poświętnem. Wstęp wolny!


Więcej…
 
Nowe odcinki kanalizacji powstają również zimą PDF Drukuj Email

Choć mamy już połowę stycznia, a od blisko miesiąca panuje kalendarzowa i astronomiczna zima to nadal warunki pogodowe bardziej podobne są do jesiennych. Oprócz zmartwionych tym faktem dzieci, cieszą się dorośli oraz samorządowcy. Nie inaczej jest w naszej gminie, gdzie stale prowadzona jest jedna z kluczowych inwestycji tj. budowa kanalizacji sanitarnej.

Więcej…
 
Nowe jutro - lepsze jutro PDF Drukuj Email

Gmina Poświętne realizuje wielopłaszczyznowy program prospołeczny pn. „Nowe jutro – lepsze jutro” zakładający aktywną integrację osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poprzez ich aktywizację społeczno-zawodową. Realizacja projektu, którego całkowita wartość wynosi prawie 1 milion złotych, w 85 procentach współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Więcej…
 
Władze gminy na uroczystościach 25-lecia pracy biskupa Henryka Tomasika PDF Drukuj Email

Biskup Radomski Henryk Tomasik obchodzi w pierwszych dniach stycznia br. Jubileusz 25-lecia przyjęcia sakry biskupiej. Na uroczystości upamiętniające przyjęcie święceń biskupich z rąk papieża Jana Pawła II (w Bazylice św. Piotra w Watykanie 6 stycznia 1993 roku) zaproszonych zostało wielu znamienitych gości, a wśród nich był również wójt Michał Franas. Podczas uroczystości biskup Henryk Tomasik skierował słowa podziękowania oraz błogosławieństwa dla mieszkańców gminy Poświętne oraz parafii w Studziannie. Na zakończenie w podziękowaniu za wizytę włodarz Gminy otrzymał z rąk Biskupa Ordynariusza Diecezji Radomskiej  książkę o św. Janie Pawle II. Warto dodać, że z okazji niniejszego Jubileuszu własnoręcznie podpisany i opatrzony pieczęcią Rybaka telegram do Biskupa skierował sam papież Franciszek.

Więcej…
 


Strona 1 z 156
Wiadomości z kraju
Money.pl - Kliknij po więcej
Wspierane przez Money.pl
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2018-01-22 18:59)
WIG 67308.69 +0,62%
WIG20 - -
mWIG40 5044.48 +0,40%
sWIG80 15071.92 +0,22%
Wspierane przez Money.pl
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-01-22
USD 3,4036 +0,12%
EUR 4,1696 -0,13%
CHF 3,5472 -0,29%
GBP 4,7304 +0,01%
Wspierane przez Money.pl
Designed by Templatka.pl