Zapraszamy przedsiębiorców na spotkanie PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Poświętne Michał Franas zaprasza przedsiębiorców na spotkanie dotyczące omówienia możliwości rozwoju turystyki w Gminie Poświętne przy wykorzystaniu środków z Unii Europejskiej. Spotkanie odbędzie się w dniu 31.03.2017r. o godz. 10.30 w Budynku B Urzędu Gminy Poświętne. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 
Apel wójta Michała Franasa do mieszkańców gminy Poświętne i powiatu Opoczyńskiego PDF Drukuj Email

Szanowni mieszkańcy gminy Poświętne i powiatu Opoczyńskiego. Znajdujemy się w szczególnym okresie roku. Rozpoczynająca się wiosna oraz zbliżające się wielkimi krokami święta Wielkanocne skłaniają nas wszystkich do licznych prac porządkowych w obrębie naszych domostw, a także remontów i wymiany wyposażenia mieszkań. Mając na uwadze ten fakt, prosimy i apelujemy o wrażliwość na potrzeby osób mniej zamożnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i finansowej. Aby pomóc wielu takim mieszkańcom gminy mogą Państwo dostarczyć meble lub inne elementy wyposażenia wnętrz nadające się do dalszego użytku, a także sprawny sprzęt elektroniczny (AGD, RTV, komputerowy itp.) do utworzonego przez Gminę Poświętne magazynu na terenie dawnego Zakładu Usług Komunalnych w miejscowości Stefanów 2a. Zapewniamy, że dostarczone meble lub sprzęt zostaną przekazane najbardziej potrzebującym mieszkańcom Gminy Poświętne, a za ich dystrybucję będzie odpowiadał Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poświętnem. Więcej informacji uzyskają Państwo pod nr tel. 44 756 40 61.

Więcej…
 
Spotkali się aby zaplanować uroczystość patriotyczną PDF Drukuj Email

W  sali konferencyjnej Urzędu Gminy Poświętne odbyło się spotkanie komitetu organizacyjnego corocznych uroczystości upamiętniających śmierć mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” - bohatera walk z okupantem niemieckim w pierwszych latach II wojny światowej. W roboczym spotkaniu zorganizowanym przez wójta Michała Franasa udział wzięli: Starosta Opoczyński Józef Róg wraz z przedstawicielami Starostwa Opoczyńskiego, przedstawiciele KPP w Opocznie na czele z zastępcą komendanta Wojciechem Dworakiem, przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, przedstawiciele  Nadleśnictwa Opoczno na czele z Nadleśniczym Nadleśnictwa Opoczno Dawidem Kosylakiem, przedstawiciele Wojska Polskiego, pracownicy Urzędu Gminy Poświętne, komendant Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Poświętnem Daniel Szczepaniak.

Więcej…
 
Sołtysi z Gminy Poświętne na wojewódzkich obchodach Dnia Sołtysa PDF Drukuj Email

W ramach wojewódzkich obchodów Dnia Sołtysa odbywających się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia sołtysi z terenu gminy Poświętne oraz wójt Michał Franas uczestniczyli w uroczystym spotkaniu zorganizowanym w Domu Ludowym w Gawronach (gm. Sławno). Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Sołtysówna którego Prezesem jest Janem Tobiaszem.

Więcej…
 
Dokarmiali ptaki i obserwowali przyrodę z obiektywem w ręku PDF Drukuj Email

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brudzewicach odbyło się podsumowanie dwóch konkursów przyrodniczych: plastycznego pn. „Jaki ptak przylatuje do mojego karmnika?” zorganizowanego przy współpracy z Kołem Łowieckim Diana z Warszawy oraz konkursu fotograficznego pn. „Zwierzęta i rośliny ekosystemów”, który odbył się w ramach projektu Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach otrzymały atrakcyjne nagrody, które wręczyli obecni na uroczystości: zastępca wójta gminy Poświętne Maria Grzybek oraz myśliwi z Koła Łowieckiego DIANA - dyrektor Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN prof. dr hab. Adam Szewczyk, dr Antoni Wrzosek i Jerzy Gawur.

Więcej…
 


Strona 1 z 117
Wiadomości z kraju
Money.pl - Kliknij po więcej
Wspierane przez Money.pl
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2017-03-29 18:59)
WIG 58709.72 -0,39%
WIG20 - -
mWIG40 4786.63 -0,17%
sWIG80 16450.85 -0,42%
Wspierane przez Money.pl
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-03-29
USD 3,9265 +0,25%
EUR 4,2360 -0,40%
CHF 3,9543 -0,47%
GBP 4,8869 -0,89%
Wspierane przez Money.pl
Designed by Templatka.pl