Uwaga! Oblodzenia! PDF Drukuj Email

Zgodnie z informacją Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżeniem meteorologicznym nr 60 informujemy, że na terenie województwa łódzkiego  od godz. 22:00 dnia 15.12.2017 do godz. 09:00 dnia 16.12.2017 prognozowany jest spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C, przy gruncie do -4°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%. Zalecamy wszystkim użytkownikom dróg i ciągów pieszych zachować szczególną ostrzożność. 

 
Kulinarny Kalejdoskop Filmowy czyli smaki Gminy Poświętne PDF Drukuj Email

W minioną sobotę 9 grudnia w gminie Poświętne odbyło się niezwykłe spotkanie z polskim filmem oraz polską kuchni pn. „Kulinarny kalejdoskop filmowy”. Wydarzenie miało na celu promocję bogatego dziedzictwa kulinarnego oraz filmowego gminy Poświętne i całego województwa łódzkiego, a także produktów regionalnych aspirujących do wpisania na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wyróżnikiem wydarzenia była prezentacja i degustacja potraw nawiązujący do zrealizowanych na terenie gminy Poświętne oraz województwa łódzkiego produkcji filmowych i telewizyjnych. Podczas tego jedynego w swoim rodzaju spotkania było można degustować się m.in. kotletem de volaille a’la Franek Dolas, kiełbaską a’la Gustlik, sałatką serialowej doktor Ewy czy wigilijnymi pierogami Hubala. Tego wieczoru w lokalu gastronomicznym „RANCHO” w Stefanowie rządziły pod różnymi formami oraz postaciami: smak i degustacja. Wydarzenie zostało zrealizowane ze środków Partnera Regionalnego – Samorządu Województwa Łódzkiego.

Więcej…
 
„Mikołaj na drodze” w Gminie Poświętne PDF Drukuj Email

Z inicjatywy wójta gminy Poświętne Michała Franasa oraz przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Opocznie oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim już po raz kolejny odbyła się doroczna akcja „Mikołaj na drodze”. W ramach niniejszej inicjatywy dniu 6 grudnia 2017 r. najmłodszych podopiecznych przedszkola w Brudzewicach i oddziału przedszkolnego w Poświętnem odwiedził św. Mikołaj wraz zastępcą wójta Marią Grzybek oraz przedstawicielami ww. jednostek organizacyjnych. W dniu tzw. mikołajek nie mogło zabraknąć oczywiście prezentów, ale spotkanie było też okazją do promowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Więcej…
 
Programu Edukacji Ekologicznej pn. "Czyste powietrze! Jestem za!" PDF Drukuj Email

Czyste powietrze! Jestem za!Gmina Poświętne przystąpiła do realizacji Programu Edukacji Ekologicznej pn. "Czyste powietrze! Jestem za!", który będzie realizowany w Szkole Podstawowej w Poświętnem - Filii w Dębie. Projekt jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

W gminie Poświętne ekologia i ochrona środowiska odgrywają znacząca rolę, gdyż tereny Gminy w dużej części należą do obszarów Natura 2000. Aby we właściwy sposób zadbać o matkę naturę niezbędne jest szerzenie wiedzy na ten temat. Edukację ekologiczną zaczynamy od najmłodszych lat poprzez różnorodne działania kształtujące świadomość ekologiczną i poczucie odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego, podkreślając zależność człowieka od przyrody i procesów w niej zachodzących.

Więcej…
 
Andrzejki z KGW PDF Drukuj Email

W świetlicy wiejskiej w Brudzewicach odbyło się spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Poświętne, których tematem przewodnim były tradycje i zwyczaje związane z powszechnie obchodzonymi w kraju Andrzejkami. Gościem specjalnym spotkania miejscowych gospodyń był wójt Michał Franas. Nie zabrakło dobrej zabawy, której najważniejszymi elementami był wspólny śpiew i taniec, a także wróżby andrzejkowe oraz słodki poczęstunek.

Więcej…
 


Strona 1 z 152
Wiadomości z kraju
Money.pl - Kliknij po więcej
Wspierane przez Money.pl
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2017-12-15 18:59)
WIG 62619.6 -0,47%
WIG20 - -
mWIG40 4733.96 -0,07%
sWIG80 14485.55 +0,28%
Wspierane przez Money.pl
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2017-12-15
USD 3,5786 +0,20%
EUR 4,2217 +0,00%
CHF 3,6227 +0,23%
GBP 4,8061 +0,00%
Wspierane przez Money.pl
Designed by Templatka.pl